"אם תרצו" ליועמ"ש: פתח בחקירה פלילת נגד חברי הכנסת ממרצ ואנשי "הקרן לישראל חדשה" בחשד להסתה ועידוד טרור" - 0404
“אם תרצו” ליועמ”ש: פתח בחקירה פלילת נגד חברי הכנסת ממרצ ואנשי “הקרן לישראל חדשה” בחשד להסתה ועידוד טרור”

“אם תרצו” ליועמ”ש: פתח בחקירה פלילת נגד חברי הכנסת ממרצ ואנשי “הקרן לישראל חדשה” בחשד להסתה ועידוד טרור”

תנועת “אם תרצו” פנתה הבוקר (א’) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד חברי הכנסת מסיעת מרצ וחבריה מהתאגיד הפוליטי “הקרן לישראל חדשה” בחשד לעידוד הסתה לטרור.

הפנייה מבוססת על הודעת צה”ל כי פחות מיממה לאחר סיום האירוע, האירוע הוגדר כאירוע טרור וכי לפחות עשרה מבין 16 ההרוגים הם מחבלים. ארגון הטרור חמאס אף הודיע בעצמו כי חמישה מתוכם הם פעילים בזרוע הצבאית של הארגון.

במכתב לעיומ”ש כתב יו”ר “אם תרצו”, מתן פלג: “תנועת “אם תרצו” מבקשת להפנות את תשומת לבך למספר אמירות של מספר אישים שלכאורה הם עבירה ברורה על סעיף 24 בחוק המאבק בטרור, וסעיף 103 בחוק העונשין כדלקמן: גילוי הזדהות עם ארגון טרור שדינם מאסר”.

מנכ”ל הסניף הישראלי של התאגיד הפוליטי “הקרן לישראל חדשה”, מיקי גיצין כתב: “מדאיג לראות איך פעילות לא אלימה מפחידה את הכיבוש יותר מכל פיגוע. הדרך הטובה ביותר להיאבק בכיבוש ולשאוף לשלום היא ע”י שילוב כוחות לא אלים של ישראלים ופלסטינים”.

במכתבו הוסיף פלג כי: “דבריו של גיצין הינם לכל הפחות הזדהות עם אירוע שדובר צה”ל הגדיר כ”הפגנת טרור” ובנוסף קריאה לשיתוף פעולה בין מה שהוא הגדיר “פעולה לא אלימה” מהצד הערבי לבין פעילות לא
אלימה בצד הישראלי שהוא כביכול מוביל בצד הישראלי”.

באותו הזמן כתב חבר בועד המנהל של ארגון “שלום עכשיו”, יריב אופנהיימר כי: “16 הרוגים ומאות פצועים מאש חיה על מפגינים זאתתוצאה בלתי נסבלת של אצבע קלה על ההדק. זה לא ״איפוק״, זאת מדיניות דיכוי אלימה ואכזרית”.

על פי הפרסומים גם יו”ר סיעת מרצ, ח”כ תמר זנדברג הגדילה לעשות ובהודעה שהפיצה לתקשורת נראה בברור כי היא מבקשת לפגוע בחיילי צה”ל: “התוצאות הקשות והעדויות המצולמות מחייבות בדיקה ישראלית עצמאית, לרבות בחינת הוראות הפתיחה באש”.

פלג סיים את מכתבו באומרו כי: “לאור האמור לעיל, אנו קוראים לך לפתוח בחקירה פלילית נגד האישים שצוטטו במסמך זה בהתאם לסמכויות של משרד היועץ המשפטי לממשלה”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com