סיכום חדשות החג והשבת - 0404
+
צילום: דובר צה"ל

סיכום חדשות החג והשבת

שני מחבלים חוסלו סמוך לכניסת החג והשבת במהלך חילופי אש עם כוחותינו באזור גדר הגבול בצפון רצועת עזה. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי במהלך האירוע עשה צה"ל שימוש בירי נק"ל, טנק וכלי טייס שכוונו הן לעבר המחבלים והן לעבר עמדות חמאס המצויות בקרבת מקום. לא היו נפגעים מקרב כוחותינו ולא נגרם נזק.

.

עלה ל-16 מספר המחבלים שחוסלו על ידי כוחותינו במהלך ההתפרעויות בגבול רצועת עזה מאז יום שישי בבוקר. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי לטענת הערבים, לפחות שתי גופות מחבלים מוחזקות בידי ישראל. בחמאס אישרו שחמישה מבין ההרוגים נמנים על גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של הארגון.

מתאם פעולות הממשלה, אלוף יואב (פולי) מרדכי, פנה בצהריים לתושבי רצועת עזה ואמר כי "במקום להשקיע בסטודנטים ובעתידם, חמאס משקיע במהלכים ריקים שרק יכולים להביא להסלמה ולמוות. בישראל אנו חוגגים את הפסח ומדברים על פרעה והעושק שלו – הפרעה שלכם בעזה הוא חמאס".

מנותקים מהמציאות: מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה לפנות בוקר לדיון מיוחד בעקבות ההתפרעויות בגבול רצועת עזה וקראה לפתוח בחקירה לבדיקת הנסיבות שהובילו למספר הגבוה של הנפגעים בצד הערבי. עוד קודם לכן פרסם משרד החוץ הרוסי הודעה בה הוא מביע "דאגה עמוקה נוכח הדיווחים על המספר ההולך וגדל של ההרוגים בעזה". ממשרד החוץ הגרמני נמסר כי "אנו מודאגים מהמצב וקוראים לכל המעורבים להימנע מהסלמה נוספת. האירועים מדגישים עד כמה דחוף לחדש את המשא ומתן בכדי למצוא פתרון לטובת כל האנשים החיים בין הים התיכון לירדן".

כלי טיס בלתי מאויש נפל בשעות הלילה בשטח פתוח בדרום לבנון כתוצאה מתקלה טכנית. מדובר צה"ל נמסר כי נסיבות האירוע יבדקו ואין חשש לדליפת מידע.

אל-מנאר

כ-80 אלף מטיילים ניצלו את מזג האוויר האביבי ופקדו במהלך החג והשבת את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי ארצנו.

12 מבוגרים ושישה ילדים נפגעו אמש באורח קל משאיפת עשן בשריפה שפרצה בדירה בבניין רב קומות ברחוב פתח תקווה בנתניה.

דוברות מד"א

אישה כבת 45 נפצעה בצהריים באורח קשה, לאחר שנפלה ככל הנראה מרכב נוסע בכביש 31, סמוך ללהבים.

רוכב אופנוע כבן 20 נפצע בצהריים באורח קשה, לאחר שהחליק בכביש 7266, סמוך לצומת דבוריה.

נער כבן 17 נדקר הבוקר ביקנעם ונפצע באורח בינוני. כתב חדשות 0404, איציק וייס, מוסר כי שוטרים הוזעקו לזירת האירוע, פתחו בחקירה ועצרו צעיר כבן 20 בחשד למעורבות בקטטה.

חמישה צוותים של לוחמי אש פעלו לפנות בוקר בשריפה שפרצה במסעדה ברחוב דרך הארבעה בעכו. כתב חדשות 0404, ירון ליפשיץ, מוסר כי חוקר דליקות מטעם הרשות לכבאות והצלה שהוזעק למקום, נעזר בכלב חקירות ומצא שמדובר ככל הנראה בהצתה.

כב״ה זבולון

פרשת הרעלת המרגל סרגיי סקריפל: רוסיה הודיעה בצהריים על גירושם של 50 דיפלומטים בריטים נוספים מארצה, בנוסף ל-23 הדיפלומטים שכבר גורשו, בנימוק שבריטניה אחראית למאמץ הבינלאומי לפגוע במשימות הדיפלומטיות הרוסיות.

צרפת: מפגע ניסה אמש ללא הצלחה לדרוס מבלים בפסטיבל מוזיקה שנערך סמוך לגבול עם איטליה. כתב חדשות 0404, ידידיה כהן, מוסר כי במהלך האירוע שנסיבותיו נבדקות נפצע שוטר צרפתי באורח קל ואילו החשוד נעצר והועבר להמשך חקירה.

התחזית: מחר, יום ראשון, תחול עליה נוספת במעלות החום ויעשה מעט חם מהרגיל לעונה. בשני יהיה דומה ובשלישי תורגש ירידה קלה במעלות החום.

נתקלתם באירוע חשוב ואתם רוצים לדווח עליו? שלחו הודעה פרטית למספר הסלולרי של חדשות 0404: 054-3070000. (ניתן לשלוח אלינו הודעת וואטסאפ או הודעת סמס). מערכת חדשות 0404 אינה מפעילה קבוצת וואטסאפ. (נא לא לפנות בעניין קבוצת וואטסאפ).

ניתן להוריד ללא כל עלות את אפליקציית חדשות 0404 מחנויות גוגל ואפל.

את סיכום חדשות החג והשבת ערך מקסים לנגו.

שבוע טוב ומועדים לשמחה,
מערכת חדשות 0404