קריאה במכתב לרבנים הראשיים ולרב הצבאי: ״פעלו להגן על הציבור המסורתי בצה"ל״ - 0404
+
קריאה במכתב לרבנים הראשיים ולרב הצבאי: ״פעלו להגן על הציבור המסורתי בצה"ל״

קריאה במכתב לרבנים הראשיים ולרב הצבאי: ״פעלו להגן על הציבור המסורתי בצה"ל״

פרסום ראשון: עמותת ״צו 1״ – שומרים על המסורת בצה״ל, פנתה במכתב לרבני ישראל, הראשון לציון הרב הראשי יצחק יוסף והרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו וכן לרב הצבאי הראשי, הרב אייל קרים בבקשה כי ידאגו לעצור את הפגיעה בחיילי צה״ל המסורתיים.

במכתב ששלח יו״ר העמותה, עמיחי אליהו, לרבנים, הוא כתב:

״עמותת "צו 1" מטפלת מיום הקמתה בחיילי צה"ל שומרי מסורת בכל נושאי היהדות. עם הפקודה שכפתה על מאות ואלפי חיילים שומרי דת ומסורת לגלח את זקנם, פעלנו ללא לאות עד שלאחרונה שונתה הפקודה.

בפרוס חג הפסח הבא עלינו לטובה, שבות ועולות טענות הן מצד חיילים ומפקדים מסורתיים והן מצד רבנים צבאיים המאיישים את היחידות על פגיעה והצרת צעדיהם של חיילים מסורתיים לקבלת אישורי זקן לימי ספירת העומר,. תוך העלבה והקנטה בדבר אורח חייהם המסורתי.

רבים מעמך בית ישראל הינם שומרי מסורת, כשרות, תפילין, ביקור בבית הכנסת, נישואין כדת משה וישראל ועוד ועוד/ רבים וטובים שומרים בתמימות על המנהג אשר נפסק להלכה בשולחן ערוך (או"ח תצ"ג) שלא להתגלח ולהסתפר כבית אבא וכבית סבא, גם אם אינם מקפידים על קלה כבחומרה.

לדעתנו, לנתק יהודי ממצווה הקושרת אותו ליהדותו ולמסורתו, תוך העלבתו – הינו מעשה פסול ומי יוכל לשער את הנזק במיוחד בדורנו זה בו מתנהלת מערכה ציבורית על מעמדה של היהדות במערכות המדינה ובלב מקהלות רבבות עמך בית ישראל.

אבקש מכבוד הרבנים הראשיים לישראל שליט"א לפעול להגן על הציבור המסורתי בצה"ל, אשר אין לו מי שישתדל עבורו בנושאי יהדות בצה"ל בנושאים נוספים כמו לימוד תורה, צניעות ועוד ובודאי שלא יפגעו בקשר הקיים אצלם לתורה ולאביהם שבשמים״.