שרה ויאיר נתניהו הגישו תלונה במח״ש בעקבות ההדלפות מהחקירות - 0404
+
שרה ויאיר נתניהו הגישו תלונה במח״ש בעקבות ההדלפות מהחקירות גוגל מפות

שרה ויאיר נתניהו הגישו תלונה במח״ש בעקבות ההדלפות מהחקירות

נמאס להם מההדלפות: רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ובנה יאיר, הגישו תלונה במחלקה לחקירות שוטרים וזאת בעקבות ההדלפות הנמשכות מחקירות המשטרה.

בתלונה, שהוגשה באמצעות עו״ד יוסי כהן, טוענים השניים כי ההדלפות מגמתיות וכוזבות.

כהן כתב בתלונה: ״מיד לאחר סיום החקירה, החל מחול שדים שקרי, מתוזמן ומתוזמר, סביב חקירתם בכלי התקשורת השונים. כך, שעות ספורות לאחר סיום החקירה החלו להתפרסם באתרי החדשות טענות כוזבות, מסולפות ומעוותות אודות דברים שנאמרו ע״י מרשיי בחקירה ובתוך זה חלקי ציטוטים מדברים שאכן נאמרו בחקירה ואשר היו ידועים רק לחוקרים ולמרשיי.

כמו כן, פורסמו בזמן אמת עובדות שהיו ידועות רק לחוקרים, כגון בקשת החוקרים לערוך עימות למרשיי. העובדה שמר יאיר נתניהו נחקר במשרדי הרשות לניירות ערך וטיב החשדות נגדו, גרסאותיהם של מרשיי לגבי הודעות מטלפונים ניידיים ועוד ועוד פרטים, שהיו ידועים רק לחוקרים.

יצויין כי במהלך חקירתה הקודמת של מרשתי, הודלף כי היא נחקרת באזהרה ומפכ״ל המשטרה הפנה אצבע מרשיעה כלפי מרשתי, בטענה שההדלפה נעשתה על ידה במהלך הפסקה בחקירתה ולאחר שחוקרי המשטרה הזהירו אותה בפתח חקירתה. מדובר בטענה מגוחכת. העובדה שמרשתי עומדת להחקר באזהרה, פורסמה באמצעי התקשורת לפחות ארבעה ימים לפני מועד חקירתה, מה גם, שהיא נמסרה לח״מ, טלפונית, יום לפני כן ע״י סנ״צ צחי בן חמו.

הדלפות אלה עולות כדי עבירות על סעיף 123 א׳ לחוק העונשין התשל״ז – מסירת ידיעה סודית, סעיף 117 א׳ לחוק העונשין התשל״ז – גילוי בהפרת חובה וסעיף 119 לחוק העונשין – גילוי בהפרת אמון.

נוכח האמור לעיל, אנו מבקשים מכם כי תחקרו את העבירות שבוצעו ותבדקו מי הדליף את המידע הכוזב שמצא את דרכו לתקשורת״.