עיצומי המנהל האזרחי הופסקו? ערבים ממשיכים בפגיעה סביבתית - 0404
+

עיצומי המנהל האזרחי הופסקו? ערבים ממשיכים בפגיעה סביבתית

לפני מספר שבועות, בסמוך לכביש המוביל ממודיעין ליישובי מערב בנימין, החלו ערבים בביצוע עבודות חציבה רחבות היקף, ככל הנראה לשם הקמת שכונה חדשה ובלתי חוקית לכפר שוקבא הממוקם במעלה ההר. העבודות מתקיימות במרחק מאות מטרים בלבד מהיישוב הישראלי נעלה.

כזכור, בתקופה האחרונה החלו עובדי המנהל האזרחי בעיצומים בשל סכסוך על תנאי העסקתם, ובשל כך שבתה גם יחידת הפיקוח, עובדה שנוצלה היטב על ידי עברייני בניה ערבים ש"התניעו" מספר רב של פרוייקטים בלתי חוקיים באזורים בהם היה פיקוח חזק יחסית.

עם התחלת עבודות החציבה לפני מספר שבועות, שיגרה תנועת רגבים פניה למנהל האזרחי בדרישה לעצירת העבודות בשלב מוקדם, לפני התחלת בניה של ממש ועל מנת למנוע נזק בלתי הפיך לשטח הטבעי, אולם בשל שביתת הפקחים, העבודות נמשכו באין מפריע.

על אף שכבר בתחילת השבוע הופסקו עיצומי המנהל האזרחי, עבודות החציבה במקום נמשכות גם היום (רביעי), ולמקום אף נפרצה דרך בלתי חוקית באמצעות באגר.

בתנועת רגבים שיגרו מכתב התראה נוסף למנהל האזרחי בדרישה לנקוט בהליכי פיקוח ואכיפה כנגד העבודות, על מנת להשיב את המצב לקדמותו ולפעול להחרמת הכלים, וכן להעביר באופן מיידי את פרטי עברייני הבניה על מנת להגיש כנגדם תלונה.