איך בוחרים שק שינה נכון - האם יש להתחשב במחיר או בתנאי השטח? אולי גם וגם? - 0404
+
איך בוחרים שק שינה נכון – האם יש להתחשב במחיר או בתנאי השטח? אולי גם וגם? יח"צ

איך בוחרים שק שינה נכון – האם יש להתחשב במחיר או בתנאי השטח? אולי גם וגם?

מומחי רשת "ריקושט" שהינה הרשת הגדולה והמובילה בישראל לציוד לטיולים, פנאי ושטח, מייעצים כיצד לבחור שק שינה, למה כדאי לשים לב בעת רכישת שק שינה, וכיצד להתאים את שק השינה לאופי הטיול

לקראת פתיחת עונת טיולי הקמפינג רשת ריקושט מעניקה טיפים לבחירת שק שינה לטיול:

שק שינה הינו אחד הפריטים המרכזיים לפני שיוצאים לטיול הכולל לינת שטח. כיצד ניתן לבחור ממגוון גדול של שקי שינה את השק המתאים ביותר עבורך?

יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים לפני שבוחרים שק שינה:

האם מדובר במזג אוויר ממוזג? חם במיוחד? קר במיוחד? מה טווח הטמפרטורות באזור הטיול המיועד?

האם הציוד נמצא רוב הזמן על הגב ולכן יש חשיבות גבוהה למשקל נמוך ואריזה קטנה או שאין בעיה של שטח אחסון ולא צריך לסחוב את הציוד על הגב.

שק שינה שמיועד לטמפרטורות קרות במיוחד יהיה בדרך כלל גדול יותר וישקול יותר לעומת שק שינה שמיועד לעונת הקיץ שיהיה דק ובעל פחות חומר מבודד.

סוג הבידוד – קיימות שתי משפחות עיקריות של חומריי בידוד: סינתטי ופוך. הסינתטי זול יותר, עמיד יותר בתנאי רטיבות, מנגד החסרונות הם- משקל גדול יותר, ונארז גדול יותר. הפוך לעומת, נעים במיוחד לשינה קל במיוחד ונארז קטן מאוד אך מנגד החסרונות הן – רגיש לרטיבות ויקר.

משך החיים של שק השינה – הבידוד אשר נמצא בתוך שק השינה קורס לאורך הזמן ופוגע ביכולת הבידוד של שק השינה. בכדי להתמודד עם בעיה זו ניתן לראות כי דגמים רבים יותר של שקי שינה מגיעים בשק אכסון ולא דחוסים בתוך שק כיווץ ובכך מבטיחים את אורך החיים הארוך ביותר הניתן (עצת מומחים: מומלץ לקנות את שק השינה אשר משמש לתצוגה בחנות ובכך להבטיח לכם את שק השינה שבו הבידוד נמצא במצב הטוב ביותר) על מנת להבטיח אורך חיים ארוך ככל הניתן לשק השינה מומלץ שלא לדחוס את שק השינה יתר על המידה במהלך הטיול ובבית מומלץ לשמור את שק השינה פתוח ואף לתלות בארון.

מגוון שקי השינה המשווקים ברשת "ריקושט", המתאימים לטיולים ולינת שטח בישראל:

שק שינה פלנל OUTDOOR 100 – שק שינה בצורת מעטפה. בד פנימי מפלנל לשמירה טובה יותר על חום. יכול לשמש גם כשמיכה. מתאים למזג האוויר הישראלי לטיולים בעונת הקיץ והאביב. המחיר 295 ₪.

MICROLIGHIT של "אאוטדור" – שק שינה "מומיה" עשוי 2 שכבות וללא תפרים בשכבה החיצונית לשמירה מירבית על חום. חיפוי פנימי על הרוכסן לשמירה מכניסת קור, רצועה תפורה על החיפוי למניעה של היתפסות ראש הרוכסן בשק"ש בעת פתיחה/ סגירה. כובע השק"ש עם שרוך כיווץ לצמצום שטח הראש והפנים לשמירה על חום הראש ולמניעת בריחת החום מהשק"ש. קל מאוד. המחיר 399 ₪. מתאים לעונות מעבר ומזג אוויר קריר.

ULTRALIGHT של "אאוטדור"- שק שינה בצורת מומיה המתאים לטיולים בקיץ ובעונות מעבר, קל מאוד, קטן ונוח לסחיבה. המחיר 249 ₪.

TAVOR של "אאוטדור"- שק שינה בצורת מומיה, קל מאוד ונוח לסחיבה, מיועד לחודשי האביב או הקיץ. המחיר 159 ₪.

שק שינה של מותג "ריקושט" דגם גלבוע"- שק שינה בעל מבנה מעטפה עם פתיחה מלאה, יכול לשמש גם כשמיכה, קל משקל ומתאים לטיולים בארץ בחודשי האביב והקיץ בעל בד פנימי דמוי כותנה נעים למגע . המחיר 79 ₪.

שק"ש SMOOZIP  7 של מותג JACK WOLFSKIN-  שק שינה בעל תקן אירופאי המתאים לטיולים וקמפינג בשטח עם מערכת רוכסן SMOOZIP חדשנית המעוצבת בצורת האות S לפתיחה וסגירה פשוטה ומהירה. עם בידוד נוסף לאיזורים הרגישים יותר- חלק הגוף העליון, הראש והרגליים. מתאים לטיולים במזג אוויר נעים (טמפ' לימיט 7 מעלות) משקל 1160 גרם. המחיר 449 ₪.

שק"ש SNOOZIP 3 של מותג JACK WOLFSKIN-  שק שינה בעל תקן אירופאי לטמפ' לימיט 3 מעלות עם מערכת רוכסן SMOOZIP חדשנית המעוצבת בצורת האות S לפתיחה וסגירה פשוטה ומהירה. עם בידוד נוסף לאיזורים הרגישים יותר- חלק הגוף העליון, הראש והרגליים. המחיר 499 ₪.

שק"ש  SNOOZIP -5 של מותג JACK WOLFSKIN-  שק שינה בעל תקן אירופאי לקמפינג חורפי עם בידוד פליס ובידוד נוסף לאיזורים הרגישים יותר. בעל טכנולוגיית בידוד סינתטי כפול.  מתאים לטיולים במזג קר מאוד (טמפ' לימיט 5- מעלות). המחיר 649 ₪.

שק שינה 4 ב-1 של מותג JACK WOLFSKIN – שק שינה בעל תקן אירופאי לטפ' לימיט של 5 מעלות, מעוצב בצורה מיוחדת כדי לתת מענה לכל סוגי לינת השטח. בתוך שק השינה יש ציפית פנימית במחוברת עם רוכסן כך שניתן להפריד אותה מהשק"ש ולהשתמש בה לבד. כמו כן השק"ש נפתח כמו מעטפה ויכול להפוך להפוך לשק"ש זוגי.

4 מצבים אפשריים לשימוש: 1) שק"ש ליחיד שכולל את הציפית. 2) שימוש בציפית בנפרד ליחיד ובמזג אוויר חם רק ככיסוי. 3) שק שינה זוגי כשמשתמשים בציפית בחלק התחתון ובשק"ש כשמיכה בחלק העליון לטמפ' נמוכות. 4) שק"ש זוגי כשמשתמשים בציפית כשמיכה ובשק בחלק התחתון לריפוד נוסף בטמפ' גבוהה. המחיר 499 ₪.

יח"צ

יח"צ

יח"צ