57 קצינים ונגדים מצטיינים ליום העצמאות לשנת התשע"ח. אייזנקוט: "מקצועיים ונחושים המכירים בגודל משימתם" - 0404
+
57 קצינים ונגדים מצטיינים ליום העצמאות לשנת התשע"ח. אייזנקוט: "מקצועיים ונחושים המכירים בגודל משימתם" דובר צה''ל

57 קצינים ונגדים מצטיינים ליום העצמאות לשנת התשע"ח. אייזנקוט: "מקצועיים ונחושים המכירים בגודל משימתם"

טקס קצינים ונגדים מצטיינים ליום העצמאות לשנת התשע"ח נערך היום (שני), בבסיס פלמחים במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט ובהשתתפות חברי פורום המטה הכללי ומפקדי החילות.
 
מדובר צה"ל נמסר כי בטקס הוענקו אות הצטיינות הרמטכ"ל ותעודות הצטיינות ל-57 קצינים ונגדים מיחידות צה"ל השונות, על תרומתם הבולטת ביחידותיהם ועל היותם דוגמה ומופת כמפקדים בצה"ל.
 
ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "מכובדיי, 70 שנים חלפו וצה"ל הפך מצבא צעיר המתגבש בסערת הקרבות- לצבא מוכן, כשיר ועוצמתי. גם בשעה הזו אתגרים רבים ניצבים בפנינו: הנפיצות הגבוהה בזירה הפלסטינית מחייבת אותנו לשמור על דריכות מתמדת, ומצפון איראן נאחזת בכוח באדמת סוריה ולבנון ותומכת במאמצי ההתחמשות וההתחזקות של ארגון החיזבאללה. מול האיומים המתפתחים בזירה האסטרטגית המשתנה אנו נדרשים לפעול בנחישות ובעוצמה, ולהוכיח את עליונותו הברורה ואת יכולתנו לשלב זרועות, להגן על המדינה ולהכריע אויב. היום בחרנו להעלות על נס את פועלם של הקצינים והנגדים הטובים בשורותינו- המצטיינים לשנת תשע"ח.

אנשים מקצועיים ונחושים המכירים בגודל משימתם ויחד הם אחד מעמודי התווך החשובים של צבא ההגנה לישראל. אני גאה בכם: אני גאה בדרך שבחרתם, בתחושת השליחות המנחה אתכם ובבחירתכם להשפיע על עיצוב דמות חיילי ההווה ומפקדי העתיד. עליכם לזכור כי מתוך הגאווה הגדולה- צומחת אחריות גדולה אף יותר. האחריות להמשיך ולצעוד קדימה, לפרוץ את גבולות המוכר והידוע ולהוות דוגמה ומופת.

בעוד ימים ספורים נתאחד יחד עם משפחותינו סביב שולחן ליל הסדר, ונחגוג את חג החירות של עם ישראל. בשנת ה-70 להקמת מדינת ישראל אנו יכולים להגיד בבטחה כי חירותנו מובטחת. הודות לעשייתם של דורות, זוכים אזרחי המדינה ותושביה לבנות בית בטוח ואיתן, לחיות בשגשוג ובשקט ולטייל בביטחון בשבילי ארץ ישראל. מצטיינים יקרים, תודה על מה שאתם עושים ועל מה שעוד תעשו בהמשך אתם תחזרו ליחידות שלכם ואתם תמשיכו להצטיין ולתרום אבל התווסף משהו נוסף באופן שבו מסתכלים עליכם. ההצטיינות דורשת ואני משוכנע מההיכרות הקצרה עם כל אחד מכם ומהטקס הצנוע הזה שתמשיכו לתרום ולחזק את צבא ההגנה לישראל כל אחר ממקומו. אני רוצה לאחל חג שמח לכל בית ישראל, אני רוצה להצדיע לכל אחד ואחת מכם עלו והצליחו!".

דובר צה"ל