נתניהו נפגש עם שר החוץ הצרפתי: "עלינו לעמוד יחד מול הטרור שפוגע בעולמנו" - 0404
+
נתניהו נפגש עם שר החוץ הצרפתי: "עלינו לעמוד יחד מול הטרור שפוגע בעולמנו" לע"מ

נתניהו נפגש עם שר החוץ הצרפתי: "עלינו לעמוד יחד מול הטרור שפוגע בעולמנו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נפגש עם שר החוץ של צרפת ז'אן-איב לה דריאן בלשכתו בירושלים.

נתניהו: "ראינו את הטרגדיה הנוראה בטולוז, אזרחי ישראל עומדים אתכם בשעה קשה זו. אנו אבלים יחד אתכם על אובדן חיי צרפתים חפים מפשע ועל אובדנו של גיבור אמת, השוטר ארנו בלטרם, גיבור האנושות, לא רק גיבור של צרפת. אדוני שר החוץ, אני מבין זאת היטב. אנו מבינים מהו אובדן של גיבורים ומכירים את היגון שנלווה לזה.

עלינו לעמוד יחד מול הטרור שפוגע בעולמנו, עלינו להילחם במחבלים בכל מקום בו הם נמצאים ועלינו להילחם במשטרים תומכי טרור בכל מקום בו הם נמצאים.

המשטר תומך הטרור מספר אחת באזורנו ובעולם הוא איראן. עלינו לבלום את תוקפנותה העצומה, ועלינו להבטיח שאיראן לא תשיג נשק גרעיני. אני חושב שזה הנושא החשוב ביותר שעומד בפני הקהילה הבין-לאומית בחודשים הבאים ובשנים הקרובות. אני מצפה לשוחח אתך על הנושא הזה ועל נושאים אחרים בעלי עניין משותף.

קיימת ידידות בין צרפת לישראל, ידידות עמוקה ומתמשכת, שבאה לידי ביטוי בדרכים רבות. אני מבקש לשלוח דרכך דרישת שלום לנשיא מקרון, ואני מקווה שהשיחות שלנו יהיו פוריות כפי שהיו השיחות שלי אתו. ברצוני להוסיף שאנו מעריכים את עמדתן של ממשלות צרפת בזו אחר זו, עמדתם של נשיאי צרפת בזה אחר זה ואת עמדתו של הנשיא מקרון נגד אנטישמיות. עמדתו איתנה, היא ברורה והיא צודקת".

שר החוץ של צרפת: "ראשית אני רוצה להעביר לך את דרישת השלום ואת ההערכה של הנשיא מקרון. זאת תהיה שנה מאוד מיוחדת בעבור ישראל וצרפת והיחסים ביניהן מכיוון שיש לנו את התקופה המשותפת והמשולבת עם יותר ממאתיים אירועי תרבות שיתרחשו הן בישראל והן בצרפת. העונה תתחיל בסוף מאי בביקור של ראש ממשלת צרפת, שאני אלווה אותו, ואחר כך אתה תבוא לבקר בצרפת. אחר כך הנשיא מקרון יבוא לכאן, ואחר כך הנשיא ריבלין יבוא לצרפת, כך שהרבה מאוד ביקורים צפויים והקשר הולך ומתהדק, וזה סימן שבעצם הידידות היא עמוקה וחזקה מאוד ויש לנו הרבה מאוד מן המשותף. אנחנו נאבקים באותם מאבקים. אותם מאבקים נגד הטרור, נגד האנטישמיות וכמובן למען הביטחון של האזור כולו.

היה לי רגע מאוד מרגש וקשה כאשר בדיוק סיימתי את ביקורי ביד ושם, שמעתי על הזוועה של הרצח של גברת קנול בפריז, היא הייתה ניצולת שואה. כרגע לא נוכל לומר אם הסיבה לרצח הייתה אנטישמיות, אבל זה דיי סביר להניח, זה לא דבר שיפתיע ולכן זה רק עוד מחזק את העובדה שהמאבק הזה לא הסתיים, ושנצטרך להמשיך להילחם בו כנגד האנטישמיות.

אני מאוד מודה לך על המילים החמות שאמרת לזכר קולונל בלטרם אשר שילם בחייו את המלחמה נגד הטרור. המאבק הזה הוא משותף לנו. הבסיס לכל זה הביטחון, והמסר שלך בהחלט מרגש אותנו עד מאוד. יש לנו הרבה על מה לדבר יחדיו, הרי לא ניתן לומר שהאזור הזה רגוע במיוחד.

אם כן, אנחנו נדון בכל הסוגיות הללו באותה אווירה של אמון הדדי ושל ידידות אשר שוררים בנינו. נוכל לדון בכל זה ואני מאוד מאוד שמח להיות כאן".