ריבלין נפגש עם שר החוץ הגרמני שביקר בישראל: "מעריכים את המחוייבות של גרמניה כלפי ישראל" - 0404
+
ריבלין נפגש עם שר החוץ הגרמני שביקר בישראל: "מעריכים את המחוייבות של גרמניה כלפי ישראל" מארק ניימן, לע״מ

ריבלין נפגש עם שר החוץ הגרמני שביקר בישראל: "מעריכים את המחוייבות של גרמניה כלפי ישראל"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, קיים היום, ראשון, ט' בניסן, 25 במארס, פגישת עבודה מדינית עם שר החוץ של גרמניה, Mr. Heiko Maas, המבקר בישראל. 

הנשיא והשר שוחחו ארוכות על התרחבותו של האיום האיראני באזור על כל היבטיו ועל האפשרויות השונות העומדות לפתחו של העולם החופשי ביכולת התגובה מול איום זה. הנשיא שב והדגיש כי מדינת ישראל לא תקבל מציאות של נוכחות איראנית על גבולה וכי ההתחמשות האזורית שמניעה איראן מעמידה את האזור כולו תחת סכנה ממשית. שר החוץ הבהיר כי גרמניה לא תקבל את עמדת איראן הקוראת להשמדתה של מדינת ישראל וכי גרמניה לא תקבל את קיומו של גרעין איראני. השר הדגיש כי דאגותיה של מדינת ישראל נלקחות ברצינות ובאחריות הנדרשות מול האיומים הקיימים.

ריבלין: "אני מברך אותך על הגעתך לישראל מעומק הלב, אנו מעריכים וזוכרים תמיד את המחוייבות העמוקה של ממשלת גרמניה כלפי ישראל וכלפי העם היהודי. ברוך הבא לישראל".

שר החוץ הגרמני: ״המדינות שלנו מטפחות קשרים מאוד מיוחדים ואני רוצה להבהיר את זה בפתח הכהונה שלי, כשר המשפטים ביקרתי בישראל פעמים רבות וחלקתי יוזמות משותפות עם ידידתי אילת שקד. שמחתי מאוד להיענות להזמנת השגרירות שלנו לקחת חלק בחגיגות ה-70 של ישראל. לגרמניה רצון אמיתי לקחת חלק ולסייע בכל הסוגיות המרכזיות המטרידות את העולם וחלק מהסיבה לביקורי הוא הרצון להכיר את מה שמטריד את אזרחי ישראל".