פרסום ראשון: רשויות מקומיות שקיימו דיון על הנחה למשרתי מילואים פעלו בניגוד לחוק. גורם: ״חיפשו יחסי ציבור״ - 0404
+
פרסום ראשון: רשויות מקומיות שקיימו דיון על הנחה למשרתי מילואים פעלו בניגוד לחוק. גורם: ״חיפשו יחסי ציבור״ 0404

פרסום ראשון: רשויות מקומיות שקיימו דיון על הנחה למשרתי מילואים פעלו בניגוד לחוק. גורם: ״חיפשו יחסי ציבור״

המהלך מבורך וחשוב ואנחנו הראשונים לברך על כך, אך ראשי רשויות ובראשן בירושלים בירתנו, מיהרו לדווח לציבור כי אישרו הנחות בארנונה למשרתי מילואים וזאת מבלי שהחוק מאפשר להם, בשלב הזה, לבצע את המהלך. יתירה מכך, החוק כלל אינו מאפשר להעלות את הנושא במועצת העיר – כפי שמיהרו רשויות לעשות.

הבחירות לרשויות המקומיות צפויות להתקיים בסוף אוקטובר השנה וראשי רשויות כבר נמצאים בתוכן. בירושלים החלו לדבר על ההנחות למילואימניקים היקרים וברשויות שונות קפצו על הרעיון שלבטח עשוי להביא מנדטים ביום הבוחר. גם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שצפוי להתמודד בתוך הליכוד בבחירות לכנסת, מרוויח נקודות יח״צ ממהלך כה חשוב.

כעת, מתברר כי הרשויות המקומיות שהעלו את ההחלטה במועצת העיר, פעלו בניגוד לחוק, שכן, על פי החוק חל איסור להעלות תקנה או הצעה לדיון על עוד זו לא פורסמה ברשומות. למעשה, כל דיון שעלה בנושא במועצת העיר, בוצע בניגוד לחוק. מעבר לכך, עד לרגע זה לא פורסם נוסח התקנה המותאם לחוק ובמועצות עיר שונות קיימו דיון על נוסח שייתכן ואינו תואם את החוק.

במכתב ששלח מנכ״ל מרכז השלטון המקומי, שלמה דולברג, לכלל הרשויות המקומיות בישראל והעתק ממנו הגיע לידי חדשות 0404, הוא הבהיר לראשי הרשויות כי המהלך שבוצע אסור ויתירה מכך, רק הנוסח שיפורסם בהמשך ברשומות – הוא זה שניתן יהיה לדון עליו.

תחת הכותרת: ״הנחה בארנונה למשרתי מילואים״, כתב דולברג: ״בימים האחרונים התפרסם כי שר הפנים חתם על תקנות חדשות, המסמיכות רשויות מקומיות להחליט לתת הנחה מיוחדת בארנונה למשרתים במילואים. נא תשומת לבכם כי תקנות אלו ייכנסו לתוקף אך ורק לאחר פרסומן ברשומות וכי הנוסח שיפורסם ברשומות הוא הנוסח עליו יש להסתמך״.

דולברג הוסיף וכתב: ״עד לפרסום ברשומות ומאחר שלצורך קבלת החלטתן בסוגיה, נדרשות הרשויות המקומיות לחשב אומן של תקציב ההנחה, מצאנו לנכון לעדכנםכי ניתן לקבל נתונים של מספר משרתי המילואים משלמי הארנונה ברשות, מלשכת סגן שר הביטחון וזאת על מנת לבצע אומדן תקציבי״.

גורם בשלטון המקומי לחדשות 0404: ״אין כל ספק שהמהלך חשוב וכולנו תומכים בו, אבל ברשויות מקומיות שונות תפסו טרמפ על הרעיון כדי לזכות ביחסי ציבור. הדיון בו נעשה מוקדם מידי ובניגוד לתקנות. ראוי היה שיפעלו על פי החוק ולא ימהרו לרוץ לתקשורת עם כותרות״. (בתמונה: המכתב שנשלח לראשי הרשויות המקומיות).

0404