צנזורה? איפול? כל פרטי הפצצת הכור פורסמו כבר לפני שנים - 0404
+
צנזורה? איפול? כל פרטי הפצצת הכור פורסמו כבר לפני שנים דו״צ

צנזורה? איפול? כל פרטי הפצצת הכור פורסמו כבר לפני שנים

פרסום ראשון בערוץ 20: כל הפרטים על המבצע החשאי והסודי של הפצצת הכור הגרעיני בסוריה כבר פורסמו לפרטי פרטים לפני שנים בספר "המוסד" שכתבו ניסים משעל ומיכאל בר זוהר.

על פי ה״סאנדיי טיימס״ בפרק ה – 19 בספר, שכותרתו "לוחמי שלדג סימנו את המטרות למטוסים עם קרני הלייזר – הפצצת הכור הסורי", מפורטים כל הפרטים שהיו על פניו תחת צו איסור פרסום מטעם הצנזורה עד הבוקר…
הנה כמה ציטוטים מהספר:" ההוכחות היו חד משמעיות. הן הצטרפו למידע אחר שהלך והצטבר…על פי מידע זה בנתה ממשלת סוריה בסודיות גמורה כור גרעיני…"

בספר מתואר כיצד סוכני המוסד עלו על המידע הראשוני, אלה פרטים שאפילו בתקשורת הישראלית היום טרם פירסמו. הספר משרטט את פעולות איסוף המודיעין של ישראל, את התיאום עם האמריקנים, ואפילו את העובדה שהמוסד גייס את אחד מעובדי הכור לספק תמונות ומידע לישראל.

בספר נחשף גם התיאום בין אולמרט ונתניהו, שהיה אז יו"ר האופוזיציה. המטרה של השניים הייתה להקים ממשלת אחדות לאומית במידה והסורים יגיבו לתקיפה בשטחם.

בסיום הפרק, מתואר כיצד מטוסי חיל האוויר הפציצו את הכור:" בתוך דקות הושמד הכור הסודי, שעלול היה לייצר בהמשך פצצות גרעיניות שהיו הופכות איום על קיומה של ישראל."

אם כך – מדוע אישרה הצנזורה לפני שנים לפרסם את גירסת הספר המפורטת על התקיפה בסוריה ומנגד אסרה על כלי התקשורת לפרסם את פרטיו? נמתין לתשובות. דבר אחד בטוח: את קוראי הספר הוותיק, שיצא בכמה מהדורות, הפרטים שנחשפו היום ממש לא הפתיעו…

הספר התבסס על כתבת תחקיר שפורסמה בסאנדיי טיימס.