האם חיילים משלמים הון תועפות על ציוד לצבא? - 0404
+
האם חיילים משלמים הון תועפות על ציוד לצבא? pixbay

האם חיילים משלמים הון תועפות על ציוד לצבא?

כל חייל שמתגייס לצה"ל משקיע אנרגיה רבה בהכנה ובאימונים לקראת היום המיוחד. בנוסף ישנם דברים אחרים אשר יש לדאוג להם לפני הגיוס כמו ביגוד, אביזרים שונים ועזרים אשר יסייעו לחייל בראשית דרכו בשירות הצבאי. בימים כתיקונם מתגייסים לצה"ל עשרות חיילים וכל אחד מהם משלם סכומי כסף רבים כדי לרכוש את הציוד המתאים שישרת אותו למשך שלוש שנים שלמות.

היות שחלק גדול מן הציוד הוא בגדר חובה, כדאי להתחיל לחפש את הציוד במקומות שבו הוא נמכר בזול. את החנויות המוכרות את הציוד אפשר למצוא באינטרנט. ישנן חנויות אשר באות לקראת קהל היעד ומאפשרות לרכוש את הציוד במחירים זולים יחסית. אחת החנויות האינטרנטיות הידועות היא חנות ציוד לחיילים יואו אשר מציעה את כל הציוד הדרוש לחיילים וחיילות בכל תפקידי הלחימה וגם לאלו אשר משרתים בעורף.

מה ניתן לרכוש לפני הגיוס?

כל תיכוניסט יודע שהגיוס הקרב כרוך בהצטיידות ענפה של דברים שונים שאיתם יהיה עליו להתייצב בשערי הבקו"ם. בגדול מדובר בעיקר על ציוד אישי אשר כולל פריטי לבוש שונים כמו בגדים תחתונים, גרביים, חולצות לבנות וטרמיות אם יש צורך בכך, דברי חורף שונים, צעיפים, כובעי פליז ועוד דברים רבים.

הורים רבים יודעים שמדובר בהוצאה גדולה ומנסים למצוא דרכים שונות לחסוך. עוד בטרם מגיע יום הגיוס המתגייס כבר יודע לאן הוא ישובץ במהלך השירות שלו ולכן הוא יכול לדעת איזה ציוד יהיה דרוש לו ומה כדאי לו לקנות. אם מדובר על גיוס ליחידה אשר נמצאת בחזית הלחימה, כדאי להתעניין לגבי הפריטים אשר מומלצים לקנייה. קיים הבדל גדול בין חייל/ת קרבי/ת הן מבחינת הביגוד והן מבחינת התנאים אשר מצפים להם.

מה ניתן לעשות על מנת לחסוך בהוצאות?

כמו בכל תחום ישנם כמה היבטים שכדאי לקחת אותם בחשבון-

איכות – אם אתם מתכוננים לקנות ציוד שיחזיק מעמד במהלך השירות הצבאי, כדאי מאוד שהוא יהיה איכותי ועמיד. רק חנויות מעטות מוכרות את הציוד המקורי אשר עשוי מחומרי גלם איכותיים. מומלץ לברר אודות המקור של הפריטים וכך ניתן לבחור בטוב ביותר.

מראה – גם אם מדובר על ארגון כמו צה"ל שבו כולם לובשים פחות או יותר את אותם מדים, עדיין ניתן להשקיע מחשבה בפריטים שונים אשר עשויים לשפר את המראה החיצוני של המתגייס.

פרקטיקה – כל פריט שאתם קונים אמור להיות גם פרקטי ויעיל. היות שאין אפשרות ממשית לבדוק פריטים דרך המסך אז נותר רק להסתמך על חוות דעת והמלצות של אנשים אחרים אשר פנו בעבר לחנות הזו.

מגוון – ככל שמדובר על חנות גדולה יותר כך ניתן להסיק שיהיה בה מגוון רחב יותר של פריטים. לכל אחד יש את הטעם שלו וחנויות רציניות מספקות גלריה גדולה ומפורטת של כל מה שהחנות מציעה לקונים.

אחריות – גם אם מדובר בפריטים שהם לכאורה זניחים, ישנה חשיבות לקבלת אחריות כוללת עליהם. אם קניתם כבר דבר מה והוא משום מה הגיע אליכם פגום או שבור אז חייבת להיות דרך להחליפו במהירות וללא עיכובים מיותרים.

מה היתרונות לחנות אינטרנטית?

בעבר, אם היינו זקוקים לפריט כל שהוא אז היינו צריכים להגיע לחנות הפיזית אשר מוכרת את הפריט הנ"ל. בנוסף לא תמיד היינו מוצאים את הפריטים שאנו זקוקים וזמן יקר היה מתבזבז לריק. כיום, בעידן האינטרנט ניתן לקנות כמעט כל דבר בקלות רבה על ידי גלישה. אין צורך לצאת מהבית וכל המידע הדרוש מופיע לפניכם ברשת. היתרון הוא ברור וכל מי שהתנסה בקניה ברשת כבר יודע שזו הדרך הטובה ביותר לביצוע עסקה.

ברשת ניתן גם למצוא מוצרים אשר לא ניתן לקנות באופן פיזי. ישנם גם מוצרים אשר עדיף לרכוש דרך האינטרנט ולקבל אותם במחיר זול בהרבה מאשר ברשת חנויות בקניון. אנשים רבים חוששים עדיין מקנייה דרך האינטרנט, אך למעשה אין כל סיבה לחשוש שכן מדובר בדרך כלל על אתרים מאובטחים. ניתן לדעת אם אתר זה או אחר הוא מאובטח על ידי בדיקה פשוטה שכל אחד יכול לבצע. אם אתם עדיין חוששים מהשארת פרטים באתר כל שהוא אז ניתן להתקשר לשירות הלקוחות של אותה חברה ולברר איך אפשר לבצע את הקנייה  בדרך אחרת. כמובן שהדרך הטובה ביותר היא באמצעות האתר.

מה ניתן לעשות בכסף שנחסוך?

אם קניתם באתר הנכון, סביר להניח שיישאר לכם כסף בצד. את הכסף הזה ניתן להשקיע בקניית מתנה מרגשת למתגייס או המתגייסת החדשים. ישנם סוגים שונים של מתנות אותן ניתן לרכוש. אם יום הגיוס כבר עבר אז אפשר להשקיע בשליחת חבילת שי לבסיס שלו או שלה שתעשה להם הרגשה טובה שיש מי שחושב עליהם בבית.

בגזרת המתנות ישנם רעיונות רבים שניתן לממש והם כוללים, תיקים נוחים ופרקטיים, משקפי שמש, שעונים מסוגים שונים ובמגוון צבעים ועוד דברים רבים אשר עשויים לשפר את ההרגשה וגם לסייע להם בהתנהלות השגרתית.