מול 25,000 מסתננים: האנשים שמנסים לשקם את האחיזה היהודית בדרום תל אביב - 0404
+

מול 25,000 מסתננים: האנשים שמנסים לשקם את האחיזה היהודית בדרום תל אביב

בימים אלה מתנהל קרב קשה של תושבי דרום תל אביב על מנת להחזיר את השכונות למצב בו היו לפני למעלה מעשור. תושבי השכונות אף מזכירים פעמים רבות כיצד תושבים רבים, בעיקר יהודים, עזבו את השכונות של דרום תל אביב בשל הפחד מלגור שם והצביון שהשתנה.

כעת, גרעין של עשרות יהודים מבקש לייצר את השינוי, לשקם את האחיזה היהודית במקום שבו הפך מהעיר העברית הראשונה לאזור בלהות עבור תושביו היהודים ולהתחיל קודם כל בשכונת נווה שאנן.

ישיבת 'עוז ואמונה' בראשות הרב אטינגר קמה בלב שכונת נווה שאנן בתל אביב במטרה לחזק ולשקם את השכונה ואת תושביה היהודים ולהזרים דם חדש בעורקיה. הישיבה מפעילה פעילויות בנושאי יהדות לרווחת תושבי השכונה ופועלת על מנת למנוע את ההגירה השלילית של יהודים, ולמען הבאת תושבים יהודים נוספים להתגורר בה. בימים אלה הם מנהלים פרויקט גיוס המונים באתר GIVEBACK על מנת להמשיך את פעילות הישיבה ולהגדיל אותה כמה שיותר.

ראש ישיבת עוז ואמונה, הרב אטינגר: "חשוב לזכור כי הוצאת המסתננים מישראל שעתידה להתרחש בקרוב לא מהווה פיתרון מלא לבעיה הקיימת. המסתננים שיוצאו מהווים חלק קטן מהבעיה בשכונה הסובלת זה זמן רב מבריחה ונטישה של יהודים וזקוקה לשיקום מקיף".

לינק לדף הקמפיין: https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=2563