מסתכלים בכלי רכב ומצילים את הילדים. מנכ"ל מד"א: "ניתן למנוע את האסון הבא" - 0404
+
מסתכלים בכלי רכב ומצילים את הילדים. מנכ"ל מד"א: "ניתן למנוע את האסון הבא"

מסתכלים בכלי רכב ומצילים את הילדים. מנכ"ל מד"א: "ניתן למנוע את האסון הבא"

עם בואו של האביב לקראת חג הפסח המתקרב ועם עליית הטמפרטורות בימים האחרונים, מד"א מבקש מהציבור לגלות ערנות מוגברת לרכבים חונים במטרה לוודא שלא נשכחו ילדים ברכב.

בעקבות הטרגדיות של ילדים שנשכחו בכלי רכב לוהטים בשנים האחרונות, מגן דוד אדום יוצא בפרוייקט "מסתכלים ומצילים" בקריאה לציבור הישראלי להגביר ערנות לילדים שנשכחו ברכב.

הטמפרטורה ברכב סגור מזנקת בתוך דקות ועלולה לגרום למכת חום ואף למוות. יש לעשות את כל הפעולות האפשריות הנדרשות על מנת לוודא שלא נשארו ילדים ותינוקות ברכב סגור. אין להשאיר תינוקות וילדים ללא השגחת מבוגר ברכב – גם אם משאירים ברכב חלונות פתוחים. במידת הצורך, יש להשאיר בעבורם שתייה קרה, מזגן דולק ומבוגר אחראי ברכב.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: ״את האסון הבא ניתן למנוע. בימים אלו שהטמפרטורות מתחילות לעלות אני מבקש מהציבור להקפיד שבעתיים על כללי הבטיחות ולתת את מלוא תשומת הלב כשמסיעים ילדים ברכב. להביט לכלי רכב חונים ולדווח במידה ונראה ילד ללא השגחת מבוגר. מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מחוייב לעשות כל שביכולתו על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד".

ממד"א נמסר: "אנו שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד לא נשכח ברכב. בנוסף, לשים לב למכוניות חונות במהלך היום, ולהזעיק אותנו בקו החירום 101 או באמצעות אפליקציית 'מד"א שלי' בכל מקרה שבו נראה ילד בכלי הרכב, ללא השגחת מבוגר. יצוין, כי תשומת לב מוגברת של הציבור כולו יכולה להציל את חייהם של פעוטות רבים".