גידול של 17% בתנועת הנוסעים במהלך חודש חופשת הפסח בנתב''ג - 0404
+
גידול של 17% בתנועת הנוסעים במהלך חודש חופשת הפסח בנתב"ג חדשות 0404

גידול של 17% בתנועת הנוסעים במהלך חודש חופשת הפסח בנתב"ג

גידול של 17%  בתנועת הנוסעים במהלך מרץ חודש חופשת  הפסח בנמל התעופה בן גוריון. ביום חמישי ה-22.3  ינחת לראשונה בישראל מטוסה של חברת אייר אינדייה בטקס חגיגי בראשות הנהלת חברת AIR INDIA בנמל התעופה בן גוריון. במהלך הפסח יעברו  בנתב"ג מעל 1.7 מיליון נוסעים. תנועת המטוסים בטיסות בינלאומיות כ -10,500 טיסות, גידול של כ-22%.

שר התחבורה ישראל כ"ץ: "עם כניסתי לתפקיד פעלתי להוזלת יוקר המחייה בישראל. רפורמת השמים הפתוחים מאפשרת לראשונה לצרכן הישראלי לרכוש כרטיס טיסה ליעדים חדשים ובמחירים זולים במיוחד. התחרות בענף הביאה לפתיחת קווים חדשים לישראל וממנה ולתוספת טיסות של חברות התעופה, המציעות חבילות טיסה במחירים אטרקטיביים, החוסכים לצרכן הישראלי כסף רב. ההסכם מאפשר להגדיל את התיירות הנכנסת לישראל ומייצר מאות מקומות עבודה חדשים עבור הישראלים. הוא הופך את ישראל לחלק אינטגרלי ממדינות האיחוד האירופאי בכל הנוגע לתחום התעופה ופותח בפני ישראל כ-500 שדות תעופה ברחבי אירופה ללא כל הגבלה".

פתיחת השמיים על ידי  משרד התחבורה מאפשרת  לנוסעים ליהנות  היום ממחירי טיסות הזולות  ממחירן בעבר. הסכם "פתיחת השמיים" ממשיך את הגידול  של  חברות התעופה הפועלות בנתב"ג כאשר קיים קשר ישיר בין הגידול בהיצע הטיסות לבין הירידה במחירי כרטיסי הטיסה. טרמינל 1 אשר משרת את היוצאים בטיסות החסך הלואו קוסט צומח מתחילת השנה בעשרות אחוזים ובחודש מרץ 260 טיסות בשבוע וביום השיא יהיו 44 טיסות ביום. חמש חברות תעופה חדשות תתווספנה השנה לפעילות בנתב"ג, החברות, צפויות להרחיב את התחרות על קווי התעופה. נמל התעופה בן גוריון מפעיל כבר היום מעל 110 חברות תעופה ל-140 יעדים בינלאומיים תמונת מצב ייחודית בעולם לשדה בסדר גודל שכזה .

יציאת הילדים לחופשת הפסח תחל ב-22.3 ועד ה 7.4. הגידול הדרמטי בתנועת הנוסעים בנתב"ג  ימשך גם במהלך חופשת הפסח השנה. לאחר ששיאי תנועת הנוסעים ממשיכה תנועת הנוסעים בנתב"ג לעלות במהלך חודש אפריל השנה והתחרות על קווי התעופה עולה מדרגה. לנוכח העלייה בתנועת הנוסעים.

בפסח השנה יעמדו לרשות הנוסעים, בנמל התעופה בן גוריון: צוות מתוגבר של עובדים ומתנדבים אליהן תצטרפנה סיירות / דיילות שירות, בכדי לסייע לנוסעים באופן אקטיבי ויזום ובמטרה לשמר את חווית השירות  של הנוסעים במהלך חופשתם. סיירת שירות ומתנדבים של רשות שדות התעופה יקבלו בפסח את פניהם של מעל מיליון ושבע מאות אלף הנוסעים בנמל התעופה בן גוריון. 

ימי השיא בתנועת הנוסעים במהלך הפסח הינם: יום ראשון ה 8.4 בו יעברו כ 95,000 נוסעים.

יעדים מועדפים על הנוסעים במהלך פסח 2018  הינם: טורקיה (טיסות מעבר), איטליה, צרפת, ארצות הברית וגרמניה.

החברות המובילות בפסח הן אל על, טורקיש, וויזאייר, איזי ג'ט ואירופלוט

צ'ק אין טיסות היוצאות מנמל התעופה בן גוריון ניתן לבצע בנוחות מאתר האינטרנט של נתב"ג או מאתר חברות התעופה מהבית. כמו כן בנתב"ג עמדות צ'ק אין בשירות עצמי. 

לרשות הנוסעים אפליקציית TLV לקבלת עדכונים און ליין ואפשרויות חנייה בנתב"ג.

חברות התעופה החדשות הן:

AIR INDIA ניו דלהי – הודו יבצעו 3 טיסות בשבוע.

AIR MOLDOVA   – ממולדובה החל ממאי.

SICHUAN AIRLINES – מסין החל מאוגוסט- עד אוקטובר עם 2 טיסות בשבוע.

ALBA WINGS מאלבניה החל ממאי.

ORANGE 2 FLY יטוסו בחודשים מרץ אפריל בלבד.