זועבי לא תגיע לאונברסיטת בר אילן. יו''ר אם תרצו: "את הכנסת הבאה המחבלת תראה רק דרך ערוץ 99" - 0404
+
זועבי לא תגיע לאונברסיטת בר אילן. יו"ר אם תרצו: "את הכנסת הבאה המחבלת תראה רק דרך ערוץ 99"

זועבי לא תגיע לאונברסיטת בר אילן. יו"ר אם תרצו: "את הכנסת הבאה המחבלת תראה רק דרך ערוץ 99"

לקראת השבוע הפוליטי שמתקיים במוסדות האקדמאים השונים, בחרה אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן להזמין להשתתף בפאנל על "חופש ביטוי באקדמיה" את ח"כ חנין זועבי, תומכת המחבלים, מן הרשימה המשותפת כדאי לשאת דברים בשבוע זה.

תא "אם תרצו" באוניברסיטת בר-אילן יחד עם סטודנטים נוספים ובתמיכת המשפחות השכולות מפורום "בוחרים בחיים", קידמו עצומת ענק עליה חתמו מאות סטודנטים מאוניברסיטת בר אילן בדרישה שלא לאפשר את כניסתה של המחבלת למוסד האקדמאי. ביום ראשון הודיעה זועבי כי אין בכוונתה להגיע למוסד.

רכז תא "אם תרצו" בבר-אילן איתמר ברקו אמר בעקבות כך כי: "השכל הישר חייב את אי הגעתה של המחבלת זועבי לתוככי האקדמיה הישראלית. הציבור הישראלי לא יכול לתת במה למחבלים כמו זועבי". ברקו הדגיש כי: "זהו צעד ראשון אך בהחלט לא אחרון נגד אותה מחבלת וחברי סיעתה. מי שהשתתפה במשט המרמרה נגד חיילי צה"ל וקוראת למי שמגן עליה ביום יום "רוצחים", אינה ראויה להיות חלק מהשיח הפוליטי בישראל. אנו נמשיך להיאבק בכל אותם קולות אנטי ציוניים באקדמיה, ביתר עוז וביתר שאת, ומקווים שאת הכנסת הבאה תראה המחבלת זועבי אך ורק דרך ערוץ 99".

ממשרדה של חנין זועבי נמסר בתגובה: "ח "כ זועבי הודיעה עוד בשבוע שעבר שלא תקח חלק בפאנל בשל השתתפותו של ח"כ סלומינסקי בשל תלונותיהן של 8 נשים, בהן עובדות כנסת, שהטריד אותן מינית. כח"כ הפועלת למען זכויות נשים היא מאמינה לאותן נשים ולא תשב על אותה במה עם ח"כ סלומינסקי. בר אילן התחננו שכי תסכים לבוא והם עדכנו ביום א' שסלומינסקי לא יקח חלק. על כן הסכימה זועבי לקחת חלק בארוע ולא בטלה את השתתפותה. רק שאחרי כמה דקות חזרה בר אילן מההסכם ושוב החזירה את סלומינסקי. לעניות דעתנו בשל הפחד מפני פעילי הימין. במקום לתמוך בחופש הביטוי, בחרה אגודת הסטודנטים בדרך של פחדנות והתחמקות".