ח״כים ערכו ביקור פתע בכלא: ״יש לשפר את התנאים הקשים של כלל העצורים״ - 0404
+
ח״כים ערכו ביקור פתע בכלא: ״יש לשפר את התנאים הקשים של כלל העצורים״ שירות בתי הסוהר

ח״כים ערכו ביקור פתע בכלא: ״יש לשפר את התנאים הקשים של כלל העצורים״

ח״כ יואב קיש, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה וח"כ שלי יחימוביץ, יו"ר ועדת ביקורת המדינה, קיימו ביקור פתע בבית המעצר באבו כביר על מנת לבדוק את הליך המעצר ואת תנאי הכליאה מקרוב.

במהלך הביקור נפגשו חברי הכנסת עם סוהרים ועצורים. בנוסף נבדקו הליכי קבלת עציר וקליטתו במתקן הכליאה , תנאי המעצר והשהות של העצירים במתקן.

ח"כ יואב קיש: "התרשמתי לטובה מהיחס לעצורים ומאיכות הסוהרים. התאים היו מסודרים והעצורים שומרים על הניקיון. נראה כי בעייה מרכזית היא צפיפות קשה בתאים. כמו כן יש לבחון את היחס לעצורים שזהו המעצר הראשון שלהם, דבר שהוא בהכרח קשה ומשמעותי יותר. בנוסף שמענו תלונות קשות על הליך ההעברה לבתי המשפט ברכבי שב"ס (פוסטה). אמשיך לעקוב ולבצע ביקורי פתע בבתי מעצר אחרים ברחבי הארץ".

ח"כ שלי יחימוביץ: "לא נאפשר להתעניינות הפתאומית בתנאי העצורים, שהתעוררה לפתע נוכח תלונותיו של ניר חפץ, לחלוף כלעומת שבאה ובכוונתנו לא להרפות מהנושא. יש לשפר את התנאים הקשים של כלל העצורים שרובם אינם מיוחסים. בחצי מהמקרים הם משתחררים בלא כתב אישום ואחרי חוויה טראומטית. הסוהרים ומפקדיהם עושים עבודה מקצועית ואנושית בתנאים קשים, אך יש הכרח דחוף לבצע את הרפורמה ולהקל על הצפיפות הקשה שהיא מתכון לפורענות״.