פרשת מרמה במיליוני ש״ח במשרד החינוך: 18 עוכבו לחקירה, בהם בכירים - 0404
+
פרשת מרמה במיליוני ש״ח במשרד החינוך: 18 עוכבו לחקירה, בהם בכירים neatoday

פרשת מרמה במיליוני ש״ח במשרד החינוך: 18 עוכבו לחקירה, בהם בכירים

בתום חקירה סמויה, משטרת ישראל עיכבה, החל משעות הבוקר המוקדמות, 18 חשודים ובהם בעלי משרות בכירות במשרד החינוך, בחשד שקיבלו כספים במרמה, בסכום העולה על 20 מיליון ש״ח.

ראשיתה של החקירה הסמויה בחודש ינואר 2018, בעקבות תלונה שהתקבלה ממשרד החינוך בעקבות ביצוע בקרה פנימית, שהעלתה חשדות לאי סדרים חמורים בבדיקת עבודות גמר ע"י החשודים.

במהלך החקירה הסמויה עלה חשד לביצוע עבירות גניבה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, רישום כוזב במסמכי תאגיד.עוד עלה כי החשודים יצרו מערך של בדיקת עבודות גמר ופרויקטים בבתי ספר תיכוניים, אשר הכניסה לכיסם במרמה סכומים מצטברים שהיקפם עולה על 20 מיליון ₪.

על פי החשד ,חלק מן החשודים הצהירו על בדיקות רבות של בחינות בע"פ ובכתב שנעשו בשכר שהתקבל מחברה חיצונית (הממומנת על ידי משרד החינוך), וזאת על חשבון שעות העבודה השגרתיות עליהן גם מקבלים שכר.

עוד עלה החשד, כי אחרים הצהירו על בדיקת נבחנים בעל פה בכמות העולה בהרבה מעל המקובל במהלך שעת עבודה אחת בגינן קיבלו כספים במרמה.
במסגרת הבקרה הפנימית והחקירה הסמויה עלה חשד נוסף לפיו מספר חשודים נוספים, אף רשמו אדם ממשפחתם כבודק בחינות וזאת למרות שלא הוכשר ולא הוסמך לכך, ובדרך זו גרפו בהונאה ומרמה מאות אלפי שקלים לכיסו.