כנס מיוחד הפגיש את 100 האברכים המצטיינים של הציונות הדתית תחת קורת גג אחת - 0404
כנס מיוחד הפגיש את 100 האברכים המצטיינים של הציונות הדתית תחת קורת גג אחת

כנס מיוחד הפגיש את 100 האברכים המצטיינים של הציונות הדתית תחת קורת גג אחת

כנס 'אברכים מצטיינים' של קרן 'אחד לאחד' התקיים היום (א') במעמד הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ורב העיר רמת-גן הרב יעקב אריאל, בכנס השתתפו כמאה אברכים מצטיינים מלמעלה מ-40 ישיבות של הציונות הדתית ברחבי הארץ ואשר צפויים להפוך לדור הבא של המנהיגות הרוחנית בציונות הדתית.

קרן "אחד לאחד" הוקמה ע"י הרב יצחק נריה, נכדו של הרב משה צבי נריה הנחשב 'כאבי הכיפות הסרוגות'. הקרן מסייעת לעמלי תורה במוסדות תורניים לאומיים ברחבי הארץ במטרה להכשיר את המנהיגים הרוחניים הבאים ולהחזיר את התורה אל לב הציונות הדתית.  הקרן מעניקה מלגות הצטיינות בסך 3000 שקלים בחודש לאברכים מצטיינים מהציוניות הדתית על מנת שאלו יוכלו להתרכז בלימוד התורה ויצמחו להיות גדולי התורה הבאים של הציונות הדתית.

מייסד הקרן הרב יצחק נריה אמר במהלך הכנס  כי הקרן הוקמה על מנת להחזיר את התורה ללב השיח בשלל הזרמים בציונות הדתית ולהרבות תורה בישראל וזאת ע"י תמיכה בעמלי תורה מישיבות הציונות הדתית

הכנס נפתח בדבריו של הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שאמר: "יש לי את הזכות לעמוד מול עמלי תורה, מול אנשים שנותנים לעם ישראל כאן במדינתו וארצו כח לעסוק בעבודת ה'.

הרה"ג דוד לאו ביקש להעביר מסר אל האברכים ואמר:  "מבקש ממכם להפיץ תורה ולהעבירה ולא לשמור אותה לעצמכם" והוסיף כי "כאשר יהודי מרגיש קשר לבית המדרש הוא מתחבר לתורה, עליכם  למצוא קשר בין הלומדים והתורה".

הרב יצחק נריה התייחס לחוסר הרצון של האברכים להשמיע דעתם בתקשורת ואמר: "אנו חיים בעולם שאין בו וואקום ולכן חייבים להיכנס גם למקומות אשר פנינו אינה חפצה בהם, אף אברך לא רוצה את החשיפה  אך אנו רוצים יחד לייקר את מעמדה של התורה וחייבים לראות איך מגיעים עם המסר לתקשורת".