בית החולים הדסה: פסח חד פעמי להגברת הכשרות - 0404
+
בית החולים הדסה: פסח חד פעמי להגברת הכשרות דוברות הדסה

בית החולים הדסה: פסח חד פעמי להגברת הכשרות

ההכנות לחג הפסח במרכז הרפואי 'הדסה' הכוללים את בתי החולים 'הדסה עין כרם' ו'הר הצופים' נמצאות כבר בשיאן. פגישה אחרונה לפני יציאה למבצע פסח התקיימה בתחילת השבוע שכללה נציגי כל המחלקות בבית החולים במהלכה קיבלו הנציגים תדרוך על הכשרת בית החולים לקראת חג הפסח. צוותים גדולים של עובדים ומכשירים פועלים בימים אלה במרץ, במטרה להכשיר את כל הקמפוסים המטבחונים המחלקתיים והשטחים הציבוריים.

כבר חצי עשור שהמרכז הרפואי 'הדסה', מכוון מטרה ע"י הרב משה קליין. המרכז הרפואי הפך בהכוונתו לקשוב יותר לכל צורכי ציבור שומר המצוות קלה כבחמורה, כששיא השיאים בהנגשה מהודרת של המקום מתרחש כמובן בפסח עמוס האתגרים. הארוחות שיסופקו במהלך הפסח במחלקות בית החולים, וכן למבקרים כשרות למהדרין וללא קטניות. החלטה זו אינה מונעת מהמטופלים הנצרכים לדיאטות כאלה ואחרות, גם אם הן מורכבות מקטניות, לקבל אותן עפ"י הנחיית צוות הדיאטניות ועל פי שיקול דעתן.

פסח חד פעמי: מלשכת הרב הונפקה לשני בתי החולים הוראה גורפת ו'חד פעמית': כל הכלים יהיו חד פעמיים, חלבי ובשרי כאחד, לשיפור הכשרות המהודרת בתכלית הכשרות. מנהלי שירותי המזון וצוותיהם עמלו רבות ע"מ להכין תפריט משובח העומד בדרישות ההלכתיות שיתנו מענה גסטרונומי משובח כיאות לימי החג. בליל החג תוגש לחולים שיישארו במרכזים הרפואיים קערת סדר מסורתית לצד מאכלי החג. כל האוכל המוגש בבית החולים בחג הפסח, הוא כבכל ימות השנה – בישול לחומרא כשיטת מרן הבית יוסף. בכל המטבחים ישנם משגיחים יר"ש הנמצאים מפתיחת המטבח בשעות הבוקר המוקדמות ועד לסגירתו. במחלקת יולדות המוצרים הינם בד"ץ 'העדה החרדית'. כשרות רוב המוצרים הניתנים בשאר המחלקות היא של בד"ץ 'העדה החרדית' ובד"צים מהודרים.

חשוב לדעת, כי הכנסת חמץ למרכז הרפואי תיאסר החל מיום רביעי, י"ב ניסן (28/3) בבית החולים 'הדסה עין כרם' ומיום חמישי, י"ג ניסן (29/3) בהר הצופים, ועד מוצש"ק, כ"ב ניסן (7/4/18). בזמן זה תתבצע אכיפה בעניין על ידי שומרים שיופקדו לבל ייפרץ גדר זה. עד למועד זה, תפורסמנה הודעות במספר שפות בכל מחלקות בית החולים הקוראות לפנות את כל החמץ מהארונות, וכן ייעשו פעולות מעשיות של צוות בית החולים לפנות כל חמץ משטח בית החולים. כמו כן, במהלך כל ימי החג מוצב כמו בכל שבת, שומר נכרי בכניסה למחלקת ילדות, הילודים וחדרי הלידה.

"מי שנדרש להגיע לבית חולים, מעדיף מן הסתם לבלות את יומו במקום אחר, אבל הוא נאלץ לעשות זאת ואנו בהדסה מעניקים למטופלינו ואורחינו את היכולת לעבור את ימי הפסח בהידור רפואי, הלכתי, כשרותי וגסטרונומי כאחד", מבטיח הרב משה קליין במטרה להקל על הנאלצים להישאר בימי הפסח בבית החולים.