נתן שרנסקי - זוכה פרס ישראל למפעל חיים - 0404
+
נתן שרנסקי – זוכה פרס ישראל למפעל חיים חיים צח, לע"מ

נתן שרנסקי – זוכה פרס ישראל למפעל חיים

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע היום (א')  על זכייתו של מר נתן שרנסקי בפרס ישראל למפעל חיים בתחום עליה וקיבוץ גלויות, וברך אותו על זכייתו.  

ועדת הפרס התכנסה בראשותה של  השופטת בדימוס שרה פריש – יו"ר הוועדה, כשלצדה החברים – הגב' איריס ראור-ברץ, מר דוד בארי, מר אבי בלשניקוב והאלוף במילואים רון טל.

בנימוקיה ציינה הועדה כי, "מפעל חיו של מר שרנסקי הינו למעשה יישום הלכה למעשה של חלום העשייה למען עלייה וקליטה. ראשית כפעיל בחו"ל, דרך היותו אסיר ציון ועד להגעתו לישראל ופעילותו ללא לאות למען העולים לארץ, כיהן בכנסת ישראל והיה שר בממשלת ישראל. פעילותו של מר שרנסקי היא פעילות למען העם היהודי ומדינת ישראל ומהווה התגייסות מוחלטת אשר אף הובילה לפגיעה בחירותו. סיפור חייו מהווה אות וסמל למאבק על זכותם של היהודים לעלות לארץ ישראל, להתיישב בה ולהיקלט בה בכבודה".

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל ברך את שרנסקי ואמר: "יום חג למוסדות הלאומיים על זכייתו של חברי נתן שרנסקי בפרס ישראל. אין אדם יותר ראוי ממנו לזכות בפרס על מפעל חייו בנוגע לעלייה לארץ ישראל וקיבוץ גלויות. כמי שנלחם בכל רמח אבריו כדי לעלות לארץ ישראל במסירות נפש עד ישיבת בכלא 9 שנים, אנו צריכים ללמוד בכל יום את פועלו למען עליית יהודים רבים לארץ ישראל מכל חבר העמים לקיבוץ גלויות כאן בארץ ישראל. שרנסקי מודל לחיקוי עבור כל עם ישראל".