לב גדול: עובד ניקיון מצא 1540 יורו ברכבת והשיב אותם לבעליהם - 0404
+

לב גדול: עובד ניקיון מצא 1540 יורו ברכבת והשיב אותם לבעליהם

את הנסיעה הזו ירון נאורי לא ישכח לעולם. לפני מספר ימים עלה ירון על הרכבת מתחנת חיפה לב המפרץ לכיוון תל אביב. הוא נשא עימו ארנק עם סכום לא מבוטל של 1540 יורו במזומן – סכום שהיה מיועד לתשלום עבור טיפולים רפואיים לסבתו החולה. כאשר הרכבת הגיעה לתל אביב גילה ירון שאיבד את הארנק ואת סכום הכסף הגדול שהיה בתוכו.

ולדי רקונוב, עובד ניקיון ברכבת גילה את הארנק עם הכסף ולא חשב פעמיים: "הבחנתי בארנק עם סכום כסף שהיה מונח בין המושבים, לא ספרתי אפילו כמה כסף יש, מיד העברתי את זה לממונים עליי במטרה שהאבדה תושב לבעליה. אני לא מבין על מה המהומה, בסך הכול עשיתי את העבודה שלי והיה ברור שאני מיד משיב את הארנק לבעליו".

הנוסע התקשר למוקד השירות של רכבת ישראל והופתע לגלות שהארנק נמצא כאמור וממתין לו בתחנת בית יהושע".

השבוע הם נפגשו לראשונה. ללירון הנוסע היה חשוב מאוד לראות את עובד הניקיון שמצא את הארנק ולהודות לו באופן אישי לפני טיסתו לחו"ל. הנוסע הציע לעובד מתנה כספית וזה סירב בכל תוקף. במקום זה הוא הביא לו חפיסת שוקולד. "אתה הצלת אותי, הייתי צריך להעביר את הכסף לטיפול בסבתי, זה כסף שאספתי מכל המשפחה, הצלת אותי", אמר הנוסע לעובד הניקיון.

נאורי סיפר בהרגשות: "יצרו איתי קשר ואמרו לי שמצאו את הארנק, לא האמנתי שזה יחזר אליי, היה שם סכום גבוה. הייתי בטוח שמי שימצא את הארנק וסכום הכסף הגדול שהיה בו ייקח אותו לעצמו. נדהמתי לדעת שיש עוד אנשים ישרים״.

משה מלול, מנהל אשכול תחנות ברכבת ישראל: "שמעתי שהכסף שהיה שם נאסף למטרה טובה, אנחנו מוצאים אבדות בסכומים וערכים סנטימנטליים, מבחינתנו החיוך של הנוסע שמקבל בחזרה את מה שאבד לו שווה הכול".