עדר שנגנב מבן 97 אותר בפשיטת כוחותינו בבית איכסא - 0404
+
עדר שנגנב מבן 97 אותר בפשיטת כוחותינו בבית איכסא דוברות המשטרה

עדר שנגנב מבן 97 אותר בפשיטת כוחותינו בבית איכסא

מידע מודיעיני הביא הלילה לפשיטת כוחות מג"ב הפועלים בגזרת עוטף ירושלים, על הכפר בית איכסא שבסמוך לירושלים, שם איתרו הכוחות את אחד החשודים בגניבת הצאן כשהוא במספרה בכפר בעודו מסתפר. בפשיטה על ביתו נעצר החשוד השני תושב רמאללה. בסריקות שביצעו הכוחות בסמוך לבית אותר דיר מאולתר ובו 10 כבשים החשודים כגנובים.

עם פשיטת הכוחות ואבטחת המקום, הוכנסו לדיר בכפר, נכדו ובנו של החקלאי המבוגר שזיהו במקום את הכבשים שנגנבו מהם לפני מספר חודשים.

החשודים, תושב בית איכסא ורמאללה נעצרו להמשך חקירה של משטרת ישראל והכבשים הוצאו לבדיקות רפואיות במטרה להחזירם לחקלאי. במשטרה מעריכים כי החשודים הם אלו שגנבו את העדר שהכיל עשרות כבשים אותם על פי החשד מכרו בשטחי יו"ש.

דוברות המשטרה

מתחילת השנה נרשמת ירידה ארצית של כ-16% במספר התיקים שנפתחו בתחום הפשיעה החקלאית (28 תיקים אל מול 52 תיקים שנפתחו בתקופה המקבילה אשתקד).

גם בהתייחס לעבירות החמורות בתחום נרשמו ירידות בהיקף הפשיעה: ירידה של כ-46% במספר התיקים שנפתחו מתחילת השנה בגין גניבת בקר וצאן ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ובתוך כך ירידה של כ-61% במספר ראשי הבקר והצאן שנגנבו מתחילת השנה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד (232 ראשים אל מול 599).

דוברות המשטרה