עשרות ראשי ישיבות ההסדר במכתב מחאה לרה''מ: הדחת הרב קוסטינר ע''י צה''ל - ניסיון לסתום פיותיהם של רבנים - 0404
+
עשרות ראשי ישיבות ההסדר במכתב מחאה לרה"מ: הדחת הרב קוסטינר ע"י צה"ל – ניסיון לסתום פיותיהם של רבנים

עשרות ראשי ישיבות ההסדר במכתב מחאה לרה"מ: הדחת הרב קוסטינר ע"י צה"ל – ניסיון לסתום פיותיהם של רבנים

עשרות רבני ישיבות ההסדר מפסיקים לשתוק. במכתב ששלחו לראש הממשלה בנימין נתניהו שעליו חתמו רבנים מישיבות ההסדר ברחבי הארץ – ישיבות המוציאות לשירות צבאי אלפי לוחמים וקצינים קרביים, הביעו ראשי הישיבות מחאה חריפה, לאחר שצה"ל הדיח מהקורס את הרב צבי קוסטינר אשר שימש כרב של קורס רבנים צבאיים ומשרת במילואים מזה שנים רבות.

הרבנים שלחו העתק ממכתבם גם לשר הביטחון, לרמטכ"ל וסגן הרמטכ"ל, דורשים להשיב את הרב קוסטינר לתפקידו ולהפסיק לסתום לרבנים את הפה. כזכור, הרב קוסטינר התבטא נגד שירות בנות דתיות בצבא וזאת בהתאם להלכה.

בין הרבנים שחתמו על המכתב: ראש ישיבת הכותל, ראש ישיבת שדרות, ראש בית המדרש בעלי, ראש ישיבת שבי חברון, ראש ישיבת הר המור, רב העיר צפת וראש ישיבת קדומים.

במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, כתבו הרבנים: "הננו להביע מחאה על הדחתו של הרב צבי קוסטינר שליט"א ראש ישיבת 'מדברה כעדן' וחבר מועצת איגוד ישיבת ההסדר מתפקידו כרב של קורס רבנים צבאיים.

כראשי הישיבות, המופקדים על חינוכם של בחורים, הרואים בשרות בצה"ל זכות גדולה והשולחים את מיטב תלמידנו לשרת כחיילים קרביים וכרבנים צבאיים, הננו רואים בהדחה זו ניסיון לסתום פיותיהם של רבנים וראשי ישיבות ולמנוע מהם למלא תפקידם – להביע את דעת התורה בטהרתה.

הננו בטוחים כי ניסיון כזה לא יצלח והוא עלול להביא אך ורק לפגיעה במעמדו של צבא, פגיעה שאנו מצרים עליה מאוד.

כמו כן ברצוננו להזכיר כי עמדת הרבנות הראשית לישראל לדורותיה, היא כי השירות בצה"ל אינו מיועד לבנות וכי שירות מעורב בצבא פוגע בקדושת המחנה. בזכות השמירה על קדושת המחנה וקבלת דבר ה' מפי נושאי התורה נזכה להתקיימות דבר ה'".