אזריה בדיון: "יש פה פצע מדמם. אני מבקש מכם, שחררו אותי עוד היום" - 0404
+
צילום: נועם אמיר, ערוץ 20

אזריה בדיון: "יש פה פצע מדמם. אני מבקש מכם, שחררו אותי עוד היום"

הלוחם אלאור אזריה, הגיע הבוקר (רביעי), לבית הדין הצבאי בקריה לעמוד בפני ועדת השחרורים. עו"ד יורם שפטל אמר בפתח הדיון: "מעולם לא היה קיים כזה פער בין תחושת הציבור לעמדת צה״ל".

עוד אמר שפטל כי, "עוד לא קרה בהיסטוריה של צה״ל ששנים עשר שרים ובראשם ראש הממשלה חתמו על בקשה בפני נשיא המדינה שישקול הקלה בעונשו של אלאור. תשובתו של הנשיא הייתה טכנית ולא עניינית".

בהמשך התייחס שפטל לעובדה שגם נשיא המדינה ראובן ריבלין בחר שלא לחון את אזריה ואמר כי, "אפילו נשיא המדינה רמז רמז ברור שהוא לא חונן את אלאור בגלל שעוד רגע מתכנסת הועדה הזו. ויתרה מכך שאם הבקשה תידחה, יצא שהמבקש נפל בין שני הכיסאות".

התובעת, אל"מ שרון זגגי, שללה את טענות אזריה ואמרה כי הוא "ערער את חוסנו המוסרי של צה"ל". וכי העובדה שאזריה לא קיבל אחריות למעשה מוסיפה להתנגדות התביעה.

אלאור פנה לשופטים ואמר: "בשנת 2014 אבדתי את ההכרה מלחץ נפשי, התמוטטתי, אפילו אושפזתי לשלושה ימים. כמו שעורכי הדין אמרו, אוטוטו חג החירות, ואומר לכם שופטים נכבדים, יש פה פצע מדמם שצריך לטפל בו, לא רק למשפחה שלי וקרוביי אלא לכל עם ישראל. אני מבקש מכם, שחררו אותי עוד היום".