בפעם השניה: שב''חים אותרו במפעל "עוף עוז" שגב שלום, מנהל המפעל עוכב לחקירה - 0404
+
בפעם השניה: שב"חים אותרו במפעל "עוף עוז" שגב שלום, מנהל המפעל עוכב לחקירה דוברות המשטרה

בפעם השניה: שב"חים אותרו במפעל "עוף עוז" שגב שלום, מנהל המפעל עוכב לחקירה

מפקד המחוז הדרומי במשטרה הורה בצו מנהלי על הגבלת המפעל על ידי איסור כניסת והעסקת עובדי קבלן במפעל לתקופה של 7 ימים, זאת לאחר שבפעילות של שוטרי משטרת ישראל אותרו במקום 3 שוהים בלתי חוקים שעבדו במקום לאורך תקופה ללא היתר שהייה או עבודה בתחומי הארץ. מנהל המפעל עוכב לחקירה.

מהחקירה עלה כי אין במקום כל הליך סדור ומנגנון פיקוח ובקרה בהעסקת העובדים השונים. עוד עלה כי איש מהממונים במקום אינו נוטל אחריות ומבין את המשמעות במציאות הביטחונית העוטפת אותנו.

הצו הוצא לתקופה של 7 ימים למרות שהמחוקק הקנה למפקד המחוז להוציא את הצו לתקופה של 30 ימים, זאת לאחר שמפקד המחוז איזן בין השיקולים שעמדו בבסיס החלטתו ,חופש העיסוק מחד וחובתו לשמירה על שלום הציבור מאידך. במסגרת הצו הונחו בעלי המקום לרבות מנהלים לפעול להסדרת מנגנון פיקוח ובקרה אשר ימנע העסקת עובדים ללא היתר במקום.

זהו צו שני שהוצא כנגד העסק בגין העבירות הנזכרות לעיל, וקדם לו צו סגירה שהוצא לפני כשנה בגין עבירות דומות.

במשטרה מדגישים כי עם כניסתו של התיקון לחוק הכניסה לישראל, המאפשר למשטרת ישראל להוציא צו סגירה מנהלי ובכך לאסור את השימוש במקום בו בוצעה העבירה או ההלנה, יישאו באחריות מעסיקים ומלינים של השוהים הבלתי חוקיים שייתפסו ברשותם, ולכך השלכות של פגיעה כלכלית בעקבות סגירת העסק או מקום ההלנה. "לנגד עינינו עומדת מעורבותם ההולכת וגוברת של שב"ח בפעילות חבלנית עוינת והמסוכנות לביטחון הציבור. אנו נמשיך כל העת בפעילות למניעת סכנה לציבור התושבים". נמסר מהמשטרה.