אצטדיון 'סמי עופר' מועמד לארח את משחק הסופר קאפ האירופי - 0404
אצטדיון 'סמי עופר' מועמד לארח את משחק הסופר קאפ האירופי יוסי שקל

אצטדיון 'סמי עופר' מועמד לארח את משחק הסופר קאפ האירופי

אצטדיון 'סמי עופר' שבחיפה נמנה בין 9 האצטדיונים אשר יתמודדו השנה על אירוח משחק גמר הסופר קאפ האירופי (משחק בין הקבוצה הזוכה בליגת האלופות לקבוצה הזוכה בליגה האירופית של אופ"א), שיערך בקיץ 2020.

עיריית חיפה, בשיתוף ההתאחדות לכדורגל מגישות בימים אלו הצעה לאירוח המשחק באצטדיון 'סמי עופר'. לצורך כך, הוקם צוות, בראשו עומד מנהל פרויקט ייעודי שעובד כיועץ בארגון אופ"א, הכולל את נציגי עיריית חיפה, נציגי האצטדיון ונציגי ההתאחדות לכדורגל, על מנת לעשות הכל, כדי להביא את הסופר קאפ לאצטדיון 'סמי עופר' בחיפה.

בין המדינות שמגישות את מועמדותן השנה לאירוח המשחק נמצאות: צרפת, פורטוגל, צפון אירלנד, בלארוס, קזחסטן, מולדובה, אלבניה ופינלנד. בהתמודדות הקודמת על אירוח הסופר קאפ לשנת 2019 היה אצטדיון 'סמי עופר' בין שני האצטדיונים שזכו לניקוד הגבוה ביותר מאופ"א, אך לבסוף זכה האצטדיון באיסטנבול של קבוצת הכדורגל של בשיקטאש.

יונה יהב, ראש עיריית חיפה: "אצטדיון סמי עופר נבנה על-פי הסטנדרטים הגבוהים בעולם, תוך שימוש בטכנולוגיות הגבוהות ביותר והוא עומד כיום בשורה אחת עם האצטדיונים המובילים בעולם. אין ספק, כי אין מתאימה מחיפה – עיר השלום – לארח את התחרות היוקרתית, שתצטרף לאירועי הספורט והאליפויות הבינלאומיות שכבר אירחנו בעיר".

אילן פוקס, מנכ"ל האצטדיון: "אנו רואים חשיבות עליונה באירוח משחק זה בעיר חיפה. כולי תקווה כי השנה נזכה באירוע הנכסף לישראל, אשר יביא כבוד גדול לעיר חיפה ולאצטדיון ויתרום לפיתוח התיירות והכלכלה".