צפו בתיעוד: חובשי הסהר האדום מפנים ערבים במטרה למנוע מעצרם על ידי כוחותינו - 0404

צפו בתיעוד: חובשי הסהר האדום מפנים ערבים במטרה למנוע מעצרם על ידי כוחותינו

הערבים מפרסמים תיעוד מטריד ומקומם במיוחד, שבו נראים לוחמים, ככל הנראה ממשמר הגבול, כשהם מנסים לעצור פורעים ערבים אך צוות הסהר האדום מונע מהם לעשות זאת באלימות. "גם במקרה הזה אנשי הסהר האדום לא נשמעו להוראות הלוחמים וניסו בכוח לחלץ את הפורעים, למרות שהלוחמים ביקשו לבצע מעצר", מסר גורם במשמר הגבול לערוץ 20.

אתמול (ב׳) יצאו עשרות פורעים ערבים מאוניברסיטת ביר זית והתעמתו עם כוחותינו סמוך לרמאללה. כוחותינו הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. גורמים במשמר הגבול מסרו לערוץ 20 כי בשלב הראשוני התמודד הצבא ולאחר מכן הגיעו כוחות מג"ב למקום. הם זיהו את המתפרעים, השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, בהם טילי ספוג, הפילו שני חשודים לקרקע ואז אנשי הסהר האדום נכנסו בניסיון להבריח את אותם פורעים. מכיוון שהיה כוח מצומצם בשטח של 3 לוחמים המפקד קיבל החלטה להמשיך לתפעל את פיזור ההתפרעות.

בסרטון שצולם ע"י הערבים והופץ ברשתות החברתיות, נראים מספר לוחמים כשהם מנסים לעצור פורעים שנורו ונפצעו. אלא שבמהלך המעצר, צוות של חובשי הסהר האדום – ארגון שלא פעם מסייע בצורה אקטיבית למחבלים – הסתער על אחד הפורעים הפצועים ולמעשה חטף אותו מידי הלוחמים.

גם לאחר שאחד הלוחמים ירה באוויר מספר פעמים, המשיכו אנשי הסהר האדום למשוך את המחבל, להתעמת באלימות עם כוחותינו, ולבסוף, כאמור, הצליחו למנוע את מעצרו.

הערבים, כצפוי, התהדרו בסרטון. "אוניברסיטת ביר זית זועמת", התלהב כתב הטלוויזיה הערבית. "ראו איך הצליחו הצעירים וצוות ההגנה האזרחית לחלץ את שני הצעירים הפצועים מבין ידיהם של החיילים״.

שי גליק מארגון "בצלמו" פנה בתגובה להנהלת הסהר האדום בבקשה לפטר מיידית את העובדים הללו וכמו כן בדרישה מהנהלת מד"א להפסיק כל קשר עם הסהר האדום עד להשעיית ופיטורי עובדי הסהר שחטפו את המחבל. "לא יתכן שעובדים של הסהר האדום ימשיכו שוב ושוב לסייע למחבלים בשטח. אני קורא גם לראש הממשלה לבדוק אפשרות של הפסקת פעילות הסהר האדום בישראל", אמר לערוץ 20.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]