נתניהו לליברמן: ״לרדת מצמרות העצים אל קרקע האחריות - צריכים להמשיך יחד״ - 0404
+
נתניהו לליברמן: ״לרדת מצמרות העצים אל קרקע האחריות – צריכים להמשיך יחד״ חיים צח, לע״מ

נתניהו לליברמן: ״לרדת מצמרות העצים אל קרקע האחריות – צריכים להמשיך יחד״

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בכנסת והבהיר כי אינו חושש מבחירות, אך הוסיף ואמר כי צריך לעשות את הכל כדי למנוע אותן.

נתניהו: ״היום הוא יום מטלטל בפוליטיקה הישראלית. אינני חושב שהיינו צריכים להגיע למצב הזה, כי הממשלה שלנו היא ממשלה מצוינת. היא מתנהלת באחריות, בשיקול דעת, ביציבות וזו ממשלה שמביאה הישגים גדולים למדינת ישראל.

אזרחי ישראל יודעים להעריך את מה שאנחנו עושים לטובתם. אני אומר זאת לא מפני שאני חושש מבחירות. להיפך, הציבור רואה את ההשגים הגדולים שלנו״.

נתניהו המשיך והבהיר כי לא יוכל להמשיך ללא אביגדור ליברמן: ״ממשלה שנשענת על חודו של קול אינה יכולה לתפקד. היינו בסרט הזה״.

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי הוא צריכים לעשות את הכל כדי לשמור על הממשלה הנוכחית: ״צריך לעשות מאמץ עליון לשמור על הממשלה בהרכבה הנוכחי״.

נתניהו תקף את האופוזיציה ואמר כי העובדה שלא הגישה הצעה לפזר את הכנסת, מוכיחה כי היא חוששת מבחירות: ״עוד לא ראיתי דבר כזה – אופוזיציה שחוששת מבחירות. זו האמת הפשוטה – כולם יודעים את זה. גם אתם יודעים שהאמירות שלכם הם אמירות סרק וחסרות ערך. אתם יודעים שהתמיכה בי ובממשלה היא כבירה. אתם יודעים שהעם נותן לנו מנדט ואם יהיו בחירות, הוא ייתן מנדט גדול יותר״.

ראש הממשלה פנה לחברי הקואליציה: ״דווקא בגלל ההישגים הגדולים שלנו, דווקא בגלל האתגרים הגדולים שעומדים לפנינו, אני קורא לחבריי ובראשם שר הביטחון אביגדור ליברמן וראשי הסיעות החרדיות ואני אומר לכם – השעה מאוחרת, אבל לא מאוחרת מידי. צריכים לפעול באחריות, המדינה זקוקה לממשלה יציבה, איתנה, רחבה שמתפקדת לאורך זמן. היא זקוקה לממשלה שלנו וכדי להמשיך את ההישגים הכבירים שלנו ולעמוד באתגרים, אנחנו צריכים להמשיך יחד. בשעה המאוחרת הזאת צריך לעשות דבר אחד – לרדת מצמרות העצים אל קרקע האחריות, לעשות מאמץ עליון להשאיר את הממשלה הטובה הזאת על כנה לאורך זמן. את המאמץ הזה צריך לעשות הלילה, כאן ועכשיו ונעשה אותו״.