מקלע ב-53,000 ש''ח: סוכן הביא למעצרם של 22 סוחרי נשק ערבים בהם שוטר הרשות - 0404
+
מקלע ב-53,000 ש"ח: סוכן הביא למעצרם של 22 סוחרי נשק ערבים בהם שוטר הרשות דוברות המשטרה

מקלע ב-53,000 ש"ח: סוכן הביא למעצרם של 22 סוחרי נשק ערבים בהם שוטר הרשות

במסגרת הגברת המעורבות של משטרת ישראל בקרב תושבי השכונות במזרח ירושלים, מוביל מחוז ירושלים מזה כשנתיים מספר רב של פעילויות מבצעיות גלויות וסמויות, לרבות הפעלת סוכנים, חיפושים ומעצרים שנועדו לחזק את בטחון התושבים בירושלים בכלל ובמזרח ירושלים בפרט, למגר את השימוש בנשק בלתי חוקי ולסכל פעולות טרור.

הפעלת הסוכן בקרב פעילי טרור באזור ירושלים והסביבה הינה תולדה של פעילות ענפה שנפרסה לאורך תקופה של 6 חודשים שבסיומה הביאה לתפיסה של עשרות נשקים ומטעני חבלה קטלניים ולמעצרם של החשודים בסחר באמצעים.

במסגרת פעילות הסוכן, שפעל במשך כחצי שנה בקרב חשודים שסחרו בנשקים ובמטענים בירושלים ואיו"ש, רכש הסוכן מהחשודים 11 מטעני חבלה, נשקים קטלניים, שכללו מקלע מסוג FN 5, רובים מסוג M-16, קלצ'ניקוב, 14 אקדחים וכן תחמושת שכללה מאות כדורים מסוגים שונים.

במהלך הפעלתו של הסוכן הסמוי, הצליח הסוכן, תחת פיקוד, הכוונה ופיקוח צמוד של מפעיליו, לאסוף ראיות כנגד החשודים, ביניהם מספר יעדים מרכזיים של משטרת מחוז ירושלים ומחוז ש"י, חלקם אף מזוהים כפעילים בארגוני טרור וביניהם אף אסירים בטחונים שריצו בעבר עונשי מאסר. בין החשודים שנעצרו, היה גם שוטר מהרשות.

בתום פעילותו של הסוכן הסמוי שנמשכה כחצי שנה ולוותה על ידי הפרקליטות, פעלו במשך הלילה חוקרים, בלשים וכלבנים ביחד עם כוחות יס"מ וכוחות מיוחדים של משמר הגבול וצה"ל מחטמ"ר עציון ובנימין, ועצרו 22 חשודים בהם תושבי מזרח ירושלים, אשר סחרו ומכרו אמל"ח, לסוכן המשטרתי שפעל בתוכם.

הפעלתו של הסוכן המשטרתי נעשתה תוך ביסוס מעמדו ושמו בקרב החשודים לרכישת אמונם, שהביאו לביצוע עשרות עסקאות שונות במוקדים שונים בירושלים ובאיו"ש.

בין הרכישות שביצע הסוכן:
• 11 מטעני חבלה מתוכם 3 בעלי יכולת הפעלה מרחוק – בשווי 15,000 ש"ח למטען.
• נשק מקלע מסוג תוצרת FN – בשווי 53,000 ש"ח.
• 5 רובים מסוג M-16 – בשווי 75,000 – 50,000 ש"ח לרובה.
• רובה מסוג קלצ'ניקוב – בשווי 42,000 ש"ח.
• 2 רובים מאולתרים מסוג קרל גוסטב בשווי 6000-9000 ש"ח לרובה.
• 14 אקדחים מסוגים שונים – בשווי 18,000 -16,000 ש"ח לאקדח.
• מאות כדורים מסוגים שונים.

דוברות המשטרה

לאחר ניתוח במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל עלה כי חלקם של האקדחים נגנבו במהלך התפרצויות לדירות. במסגרת מעצרם של החשודים וחיפושים שנערכו בבתיהם הלילה נתפסו כ-100 אלף ש"ח במזומן, תחמושת וסמים מסוגים שונים.

החשודים הועברו לחקירה ביחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים ובשעה זו מובאים בפני בית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.

"הפעלת הסוכן מהווה נדבך חשוב נוסף בפעילות הבלתי מתפשרת של משטרת ישראל המבוצעת בשנתיים האחרונות כנגד המעורבים בסחר בנשק ואמצעי לחימה בירושלים ובכפרי מזרח העיר, כחלק ממאבקה הנחוש של המשטרה לסיכול פעולות טרור ופשיעה חמורה, ולצמצום יכולתם של עבריינים להחזיק, לסחור ולעשות שימוש באמצעי לחימה בסכסוכים פנימיים בקרב התושבים", כך נמסר מהמשטרה.