מוציאים רישיון לעסק - 0404
+
מוציאים רישיון לעסק יח"צ

מוציאים רישיון לעסק

הקמת עסק חדש כרוכה במילוי שלבים שונים שיש להקפיד עליהם. אין כל הבדל בין עסק גדול שמעסיק מאות עובדים או שמדובר בעסק זעיר אשר הצוות שלו מונה כמה עובדים בלבד. כל עסק מוקם למטרה מסוימת ועל כן ההתייחסות אליו תהיה שונה. בדיוק כמו שצריך רישיון נהיגה על מנת לעלות על הכביש, כך גם לגבי עסקים. הם זקוקים לרישיון עסק שיעיד על כך שהם עומדים בכל הקריטריונים ולא חורגים מן היעוד המקורי שלהם.

כאשר מקימים עסק מאפס חשוב להיצמד לכל הכללים ולמלא אחר כל הפרוצדורות הנדרשות. ניהול עסק ללא רישיון הוא עבירה אשר כרוכה בקנסות ועונשים כבדים ועדיף שלא להיכנס לזה מראש. רישוי עסקים הוא מונח אשר מאגד בתוכו סעיפים רבים. ישנן חברות מקצועיות שעוסקות בנושא זה ומוודאות שהעסק עומד בכל התנאים. כאמור לכל עסק יש יעוד מסוים שבו הוא אמור לעמוד. על מנת לקבל את הרישיון צריך לבצע בדיקות שונות ולהציג הוכחות בנודע ליישום של החוק כהלכתו.

מה כוללת הבדיקה?

את הבדיקה עדיף להפקיד בידי חברה אשר מתמחה בנושא זה. זה יכול להיות משרד אדריכלות או כל חברה שמציעה את השירות הנ"ל. הבדיקה כוללת מספר שלבים ורק הקפדה עליהם תביא בסופו של דבר להשגת הרישיון הנכסף:

  • בשלב הראשון יש לבצע בדיקה אשר נקראת בדיקת היתכנות. זאת בשביל לראות האם העסק אכן עומד בכל הקריטריונים הנדרשים, ושלא מתקיימות בו חריגות בניה כל שהן. את השלב הזה עוברים עסקים חדשים אשר עדיין לא הגיעו לשלב של חתימת החוזה עם בעל הנכס.
  • בשלב השני נדבר כבר על הגעה לשטח ועריכה של מדידות בעסק עצמו, כדי להכין תכנית עסק. בנוסף כעת יש להגיש בקשה רשמית לרישיון שכוללת מפה של המצב בשטח, תכנית הנדסית מעודכנת, תרשים של הסביבה הקרובה ועוד.
  • לכל רשות מקומית יש את הדרישות המיוחדות שלה ויש לעמוד בהן.
  • כאשר כל המסמכים קיימים יש להגיש אותם ליחידה שעוסקת ברישוי עסקים שנמצאת ברשות המקומית, זאת לצורך עריכת בדיקה ראשונית. כאמור התהליך הינו שונה בכל רשות מקומית וחשוב להצטייד בידע בסיסי.
  • לאחר שנערכה בדיקה ראשונית ונמצא כי המבקש עומד בכל הדרישות של הרשות המקומית יקבל העסק אישור זמני אך הוא יהיה בתוקף רק עד ליישום של כלל הדרישות המלאות של כל הגופים האחראים.
  • לעיתים יהיה צורך גם באישור של תברואן, זאת במידה ומדובר על עסק אשר עוסק בהגשת מזון או מכירת מזון.
  • גורמים שונים אמורים לתת את אישורם לאחר בדיקה. בין הגופים נמצאים המשרד לאיכות הסביבה, מכבי האש, משרד הבריאות ועוד. הכול תלוי כמובן ביעוד של העסק. יש להכין את העסק לעריכת ביקורת על יד גופים אלו.
  • השלב הסופי הינו הבנה של כל הליקויים (אם קיימים) ותיקון שלהם והמשך התהליך מול הרשות המקומית.

משקיעים בעסקים

לא תמיד חייבים להקים עסק חדש, אשר עשוי להיות כרוך בהשקעה גדולה מאוד וצבירת מוניטין איטית. קניית עסק פעיל היא פתרון מצוין למי שמעוניין להיכנס מיד למסלול מהיר של פעילות ללא המתנה והשקעה כבירה. עסקים למכירה ניתן למצוא ברשת האינטרנט אשר מציגה לוחות ייעודיים למטרה זו. יזמים נמרצים בוודאי ימצאו עניין בעסקים אלו אשר עשויים להביא להכנסות גבוהות בפרק זמן קצר יחסית וללא השקעה גדולה המידי.

ניתן למצוא גם ציוד לעסקים שונים כגון בתי קפה, מסעדות, מרפאה ועוד. אחד היתרונות הגדולים בקניית עסק פעיל הוא המוניטין שמוצמד לבית העסק. כעת נותר רק לטפח אותו ולהביא להגדלת ההכנסות.