גורם בליכוד: ״אם ליברמן ינסה להפיל בכוח - הממשלה תתקיים גם בלעדיו״ - 0404
+
גורם בליכוד: ״אם ליברמן ינסה להפיל בכוח – הממשלה תתקיים גם בלעדיו״ אריאל חרמוני, משרד הביטחון

גורם בליכוד: ״אם ליברמן ינסה להפיל בכוח – הממשלה תתקיים גם בלעדיו״

גורם בליכוד שולח מסר ברור לשר הביטחון אביגדור ליברמן ומבקש להזכיר לו כי גם בלעדיו יכולה ממשלת ישראל להתקיים. ללא ישראל ביתנו, יכול לנתניהו להמשיך ולקיים ממשלה צרה, בדיוק כפי שהתקיימה טרם כניסתו של ליברמן לקואליציה.

במקרה שליברמן ימשיך להתעקש ולא יהיה מוכן לקבל את עמדת הרוב בעניין ״חוק הגיוס״, הוא עלול למצוא עצמו בחוץ – כך טוען גורם בליכוד בשיחה עם חדשות 0404.

״ליברמן עושה הרבה רעש ולא בפעם הראשונה. הוא שוכח שהממשלה היתה קיימת גם לפניו. אם כולם יהיו תמימי דעים להמשך הדרך ורק ליברמן יפריע – זה יעבור גם בלעדיו. אם לא נוח לו – הוא יוכל תמיד לסיים את תפקידו ולצאת החוצה. אם הוא ינסה להפיל בכוח – הוא יפוטר. הממשלה תתקיים גם בלעדיו״.

במקרה שנתניהו יחליט להראות לליברמן את הדרך החוצה, יכולה להפתח אופציה חדשה ומעניינת: נתניהו, יוכל לתת דווקא לשר החינוך נפתלי בנט את תיק הביטחון וכך יקבל גם חיבוק מהבית היהודי, לקראת המשך הדרך הכוללת את המשך החקירות ולקראת ההחלטות שיקבל היועץ המשפטי לממשלה.

כך או אחרת, נתניהו מעדיף את ליברמן בפנים, כדי שלא להיות תלוי רק בשר משה כחלון. כחלון, אמנם יכול להפיל לבדו את הממשלה, אך כאשר כל המשקל נמצא רק על כתפיו, נראה כי כחלון לא ירצה להיות הגורם היחידי שיוביל לבחירות.

בשורה התחתונה: לראש הממשלה בנימין נתניהו קיימת האופציה לשרוד גם ללא אביגדור ליברמן.