הרב שפירא בראיון בלעדי בערוץ 20: ״מודה ללפיד על ההצעה - להעביר אותי ממשרתי הוא לא יכול״ - 0404
+

הרב שפירא בראיון בלעדי בערוץ 20: ״מודה ללפיד על ההצעה – להעביר אותי ממשרתי הוא לא יכול״

הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת ההסדר ברמת גן, אינו מתרגש מקריאת לפיד להעבירו מתפקידו ומהכותרות בתקשורת. בראיון ראשון ובלעדי לאמיר איבגי בתכנית "היום הזה" בערוץ 20, מבהיר הרב ללפיד כי לא יוכל להעבירו מתפקידו וכי הניסיון שלו לסתום לרבנים את הפה, לא יצלח.

הרב שפירא מבהיר כי ה״חולי״ שעליו דיבר בעת שאמר: ״המדינה נהיית להט״ביסטן, יש חולי שהולך ומתפשט״ – הוא סתימת הפיות של צד אחד – הצד של רבני ישראל.

הרב שפירא אמר בין השאר: "אם ניגש לפוליטיקה, אני אשמח להגיב קודם להצעה פוליטית שהיתה היום מאיש פוליטי שביקש להעביר אותי מתפקידי. הכוונה היא ליאיר לפיד. אני רוצה להודות לו על ההצעה הזאת. הטענה שאני טענתי, שיש כזאת תופעה של דתופוביה, שפיותופוביה, הוא הדגים אותה בדיוק. המחיש את מה שאמרתי״.

״ברגע שרב אמר את דעתו, ואני אמרתי שהחולי הוא שלא נותנים לנו לדבר וישר אומרים שאנחנו הומופובים, כי במצע של 'האיחוד הלאומי' שעליו נתבקשתי לדבר כתוב שאנחנו לא נוגעים באף אחד במה שהוא עושה בביתו, אבל אנחנו מחנכים ומכוונים למשפחה של אבא, אמא וילדים. המשפחה היהודית, מאז ומעולם".

הרב הוסיף ואמר "כשאני פתחתי את פי להסביר את התופעה הזאת, מיד ההצעה היתה להעביר אותי ממשרתי. כלומר, מישהו מנסה להלך עליי אימים, לסתום את פי. אבל זה לא עליי, אני רק נציג. כשהוא מאיים עליי, הוא אומר לכל השאר: 'אם מישהו מכם יפתח את הפה אי פעם, אנחנו נעשה לו את המעשה הזה. אנחנו מיד נעוט עליו אנחנו מיד נערער את כסאו, היזהרו. תיזהרו, הישמרו והיזהרו'. אף על פי שהוא יודע שלהעביר אותי ממשרתי הוא כנראה לא יוכל. זה לא תוכן הדברים, הוא בכלל לא כיוון אליי.

״אני לא הכתובת שלו. הכתובת שלו זה כל הרבנים וכל האנשים שרוצים להמשיך את תורת משה ואת היהדות המסורתית מאז ומעולם. הוא רוצה לאיים עלינו, שלא נדבר, רק מה שכשר בעיניו".

ערוץ 20