מפקד פיקוד המרכז במסר לתושבי יהודה ושומרון: "היינו ועודנו מחויבים לביטחונכם" - 0404
+
מפקד פיקוד המרכז במסר לתושבי יהודה ושומרון: "היינו ועודנו מחויבים לביטחונכם" דובר צה"ל

מפקד פיקוד המרכז במסר לתושבי יהודה ושומרון: "היינו ועודנו מחויבים לביטחונכם"

מפקד פיקוד המרכז הנכנס, אלוף נדב פדן, פנה הערב (רביעי) לתושבי יהודה ושומרון ואמר כי "היינו ועודנו מחויבים לביטחונכם".

דברים אלה אמר האלוף פדן בטקס כניסתו לתפקיד, לאחר שהחליף את אלוף רוני נומה.

במהלך הטקס אמר הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, כי "רוני, במהלך תפקידך, הובלת את הלחימה בטרור בנחישות וביצירתיות, פעלת לשימור האיזון בין השיקול המבצעי לבין השיקול הערכי במרקם החיים העדין והצלחת לשמור על הביטחון ותחושת הביטחון גם בשעות הקשות שידעה הגזרה. במציאות שבה אויבנו מבקשים לטשטש את הקו המפריד בין לוחמים לבין אוכלוסייה אזרחית גיבשת תפיסת לחימה חדשנית מול הטרור, הובלת אותו בחשיבה אמיצה ויצירתית, שהביאה לעצירת מתקפת הטרור ולהחזרת הביטחון. אני מודה לך על שותפות ואחריות. נדב, אני משוכנע כי יכולותייך כמפקד מקצועי וערכי לכל אורך הדרך יוסיפו לעמוד לצדך בתפקידך החדש. אתה מקבל את הפיקוד בתקופה מורכבת, שבה תידרש להילחם בנחישות בטרור ולהגן על חיי אדם ובו בזמן להפריד בין טרור לאוכלוסייה ולאפשר את מרקם החיים התקין ואת שיפור המציאות הביטחונית – אזרחית לטובת האוכלוסייה כולה. מפקדי הפיקוד וחייליו, התקופה האחרונה הציבה לפניכם אתגרים רבים. ראיתי אתכם, מתמודדים עם מציאות מורכבת בנחישות ובקור רוח מול תופעת הטרור. בהשראה ומונעים באופן ישיר את הפגיעה באזרחים ואת הפגיעה בעורף הישראלי. ראיתי מפקדים בדרגים השונים הפועלים לשיפור מוכנותו של הכוח הלוחם באימונים ובתרגילים, לוחמים שפועלים בתחושת שליחות ובדבקות אמיתית במטרה. אני סומך עליכם שתוסיפו לפעול במחויבות לביצוע המשימות במקצועיות ובערכיות, תפעלו בשותפות עם גופי הביטחון ובכך תבטיחו את ביטחון ישראל".

דובר צה"ל

אלוף רוני נומה אמר כי "בשלוש השנים האחרונות התמודדנו עם שינויים בזירה הפלסטינית. לצד הטרור המאורגן והטרור העממי איתו למדנו להתמודד לאורך עשרות שנים, נדרשנו לפתח מענה לביטויי הטרור בהשראה. בתקופה זו, פותחו כלים מודיעיניים ומבצעיים ומבוצע שימוש ייחודי במיטב הטכנולוגיה והאנשים. מאז פרוץ אירועי גל הטרור שזכה לכינוי "גודל השעה" זוהו וסוכלו באמצעות כלים אלה מאות כוונות לבצע פיגועים. פעלנו באופן מבדיל ומדויק למעצר פעילי טרור, לפגיעה בתעשיית ייצור כלי הנשק הבלתי חוקי, ואנו פועלים להחרמה מירבית של כספי טרור ולשיבוש ההסתה לאלימות בחברה הפלסטינית. ברצוני להישיר מבט ולהביע הערכה עמוקה לעשרות אלפי אנשי שירות הביטחון הכללי, אנשי המנהל האזרחי ותיאום פעולות הממשלה בשטחים, האנשים היקרים האמונים על הייעוץ המשפטי, שוטרי משמר הגבול ומשטרת ישראל, אנשי הביטחון וצוותי החירום בהתיישבות ולוחמי צה"ל בסדיר ובמילואים. עשינו כל שלאל ידינו כדי לעמוד במשימות, לעיתים הצלחנו ולעיתים נכשלנו, כל הישג מושג בעמל רב, כל כישלון מדיר שינה מעיננו ומוביל לתחקור ולמידה מעמיקים. אזרחי ישראל – גם מבלי לדעת זאת, וטוב שכך – חבים לכם תודה והוקרה, על עשייה רצופה ומחויבות עמוקה לביטחונכם. היו גאים על פועלכם, אתם ראויים לכך".

דובר צה"ל

אלוף פדן אמר עוד כי "תפקיד מפקד פיקוד המרכז הוא זכות גדולה הכרוכה בחובה ואחריות, זכות לפקד על לוחמים ומפקדים בעלי תחושת שליחות ומסירות, זכות לקחת חלק בהגנה על מדינת ישראל ותושביה, אחריות כבדה בזיהוי והבנת המציאות על מורכבותה, אחריות למדיניות והפעלת הכוח באופן ובעוצמה הנכונים. לכם, אנשי ההתיישבות ברצוני לומר שהיינו ועודנו מחויבים לביטחונכם. יום ולילה נמשיך לעמוד על המשמר, חיילי צה"ל, לוחמי מג"ב, משטרת ישראל ואנשי שירות הביטחון הכלל. יחד בנחישות ובתחושת שליחות על מנת ליצור ביטחון ולאפשר איכות חיים הן לישראלים והן לפלסטינאים תוך שמירה על שלטון החוק ורוח צה"ל. נלחם ונישאר בני אדם".