היסטוריה בטבריה: לאחר שלוש וחצי שנים, אושרה הקמת מלון חדש בטבריה – מלון חוף סירונית - 0404
+
היסטוריה בטבריה: לאחר שלוש וחצי שנים, אושרה הקמת מלון חדש בטבריה – מלון חוף סירונית

היסטוריה בטבריה: לאחר שלוש וחצי שנים, אושרה הקמת מלון חדש בטבריה – מלון חוף סירונית

היסטוריה בטבריה, לאחר שנים רבות אישרה השבוע באופן סופי בולחו"ף (הוועדה לשמירת הסביבה החופית) בירושלים, הקמתו של מלון חדש – מלון חוף סירונית בטבריה.

בהתאם לתוכנית של היזמים שהינם דרך אגב ילידי העיר טבריה ופעילים בעיר מבחינה עסקית, מדובר במלון בעל דירוג של 5 כוכבים שיכיל 150 חדרים לצד הקמה ופיתוח של חוף ציבורי פתוח ומונגש לציבור הרחב, כולל פיתוח והקמה של טיילת נוף בחזית המלון בקו המים, שימור שביל סובב כנרת שיעבור ממזרח למלון, חיבור ויצירת רצף לחוף העירוני חוף גנים, הקמת מרכז מסחרי קטן ושדרוג קטע הטיילת בשדרות אליעזר קפלן.

האישור הסופי של התוכנית במינהל התכנון בועדת הולחו"ף ארך כשלוש שנים וחצי. הליך זה כלל הגשת תוכניות, אישור הוועדה המקומית לתכנון ובניה ועדת המשנה, אישור הועדה המחוזית לתו"ב, אישור הועדה הממיינת, ולבסוף אישור ועדת הולחו"ף. יובהר כי בוועדה לשמירת הסביבה החופית יושבים כלל נציגי הממשלה והארגונים הירוקים, ואישור הקמת המלון מתבצע בכפוף לשמירה על ערכי הטבע, המים, הנוף ושביל סובב כנרת שיאפשר גישה למים.

בפרוטוקול החלטת הועדה נכתב: "לאחר שמיעת ראש העיר ומהנדס העיר טבריה, יזמי התוכנית וצוות התכנון, ולאחר שהוצגה עמדת הוועדה המחוזית והוצגו חלופות בהתאם להחלטת הוועדה הממיינת, מחליטה הוועדה לאשר את התוכנית המטיבה ומשפרת את הסביבה החופית העירונית בטבריה, וזאת על ידי הקמת בית מלון בחזית הראשונה אל הכנרת, טיילת ומסחר במפלס הרחוב והתוויית שביל סובב כנרת באופן רציף לאורך התוכנית לטובת הציבור הרחב המשולב בחוף רחצה ציבורי". ראש העיר יוסי בן דוד שבתקופת כהונתו קיימת בעיר תנופת פיתוח של בתי מלון חדשים, נטל חלק כאמור בישיבת.

הועדה החשובה והתייחס לנושא: "מדובר בבשורה נפלאה לעיר טבריה, החלטת הוועדה מדברת בבירור על פיתוחו של חוף ציבורי פתוח ומונגש לציבור, פיתוח טיילת נוף, שימור שביל סובב כנרת ושדרוג טיילת אליעזר קפלן, הקמת המלון הזה ומלונות נוספים, תייצר מקומות עבודה נוספים, תחזק את כלכלת העיר והעסקים הקטנים, ותגדיל את התיירות הנכנסת לעיר. אנו נמשיך ליזום ולקדם את ענף התיירות ואת פיתוחה של העיר טבריה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com