מסבירנים בעכו פועלים לקדם את שוויון ההזדמנויות לבעלי מוגבלויות - 0404
+
מסבירנים בעכו פועלים לקדם את שוויון ההזדמנויות לבעלי מוגבלויות עיריית עכו

מסבירנים בעכו פועלים לקדם את שוויון ההזדמנויות לבעלי מוגבלויות

בשעה שהחברה מתקדמת לכיוון של שילוב אנשים עם מגבלה בחברה  והנגשת הסביבה הפיזית, אחד החסמים המרכזיים הוא הקושי של האנשים לקבל ולדעת איך להתמודד ולהגיב כלפי אנשים עם מגבלה בקהילה. פעילי קהילה נגישה (פעילים חברתיים עם מגבלה) ואימהות פעילות ממרכז המשפחה בעכו החליטו לנסות לשנות עמדות ותפיסות כדי לקדם את שוויון ההזדמנויות וקבלת השונה בעכו ובחברה הישראלית. הפעילים הנבחרים עברו הכשרות והדרכה מקצועית ויצאו לדרך.

בימים אלה נכנסה קבוצת הפעילים המשמשים בתפקיד המסבירנים לכיתות שונות בחטיבות הביניים רוז ועלייה שנייה ובתיכון דרסקי בעכו, נפגשו עם הנוער, שיתפו מסיפור חייהם, נתנו מידע וענו על שאלות התלמידים.

מתברר, שילדים עם מגבלה פיזית, חושית, שכלית, תקשורתית ונפשית נאלצים להתמודד לא אחת עם דעות קדומות, סטראוטיפים, מיתוסים, חוסר ידע וחששות במפגש עם אנשים ללא מגבלה.

מ', אמא לילד עם מגבלה שכלית התפתחותית, מסבירנית שיתפה: "כאימא של ילד עם מוגבלויות מסויימות החלטתי להיות מסבירנית, להיכנס לכיתות ולקבוצות השונות ולהביא להעלאת המודעות, ההכרה והבנה בתחומים שאחרים לא יודעים לא מכירים או שלא מוכנים לקבל בחברה כמעסיקים או כחלק ממערכת חברתית שהיא. החוויה שלי מול תלמידי כיתה י' הייתה מרגשת ומדהימה. ראיתי את החשש וחוסר ההכרות שלהם, והרצון ללמוד, לעזור ולדעת. רק בפתיחות כזו נוכל ליצור חברה מכילה ומקבלת המאפשרת מקום לכל סוגי האנשים באשר הם".

קהילה נגישה ומרכז המשפחה הנן תוכניות המופעלות בעיר ע"י שותפות של משרד הרווחה, רשת המרכזיים הקהילתיים ורשת המתנ"סים.