אתר יד2 משיק אפליקציה חינמית לבדיקת סמארטפונים - 0404
אתר יד2 משיק אפליקציה חינמית לבדיקת סמארטפונים חדשות 0404

אתר יד2 משיק אפליקציה חינמית לבדיקת סמארטפונים

אתר יד2, פלטפורמת הסחר המובילה בישראל, הדוגל בצרכנות נכונה, מרחיב את תחום פעילותו בעולם המכשירים הסלולריים מיד שנייה ומשיק אפליקציה חדשה בישראל: TestM.

אפליקציית TestM, באמצעות טכנולוגיה ייחודית (בתהליך רישום כפטנט), מאפשרת לבעלי סמארטפונים לבצע בדיקת תקינות טכנית של מכשיר הסלולר שלהם בזמן אמת. 

בעזרת סדרת בדיקות אינטראקטיביות מאפשרת אפליקציית TestM בפחות מ-5 דקות לקבל "דוח בריאות" הכולל מידע על תקינות החומרה של המכשיר.  

 יבין גיל מור מנכ"ל אתר יד2: "רכישת סמארטפון בשוק יד שנייה היא רכישה משתלמת. על פי נתוני אתר יד2 הפערים בין רכישת מכשיר חדש למכשיר משומש מאותו דגם יכולים להגיע עד עשרות אחוזים (ראו טבלה), גם כאשר המכשיר תקין לחלוטין.

שוק הניידים המשומשים העולמי מגלגל כבר כיום כ-17 מיליארד דולר בשנה, ועפ"י נתוני האתר מגלגל שוק זה כמאה מיליון שקלים בישראל. אנחנו מזהים כי קטגוריית הסלולר באתר יד2 צומחת ומהווה את אחת הקטגוריות המבוקשות ביותר במוצרי יד שנייה באתר, בינואר 2018 רשמה הקטגוריה מעל 2 מיליון חיפושים, כאשר הדגמים המבוקשים ביותר הם אייפון 7+ עם כ-118 אלף חיפושים, אחריו דגם אייפון X עם כ-110 אלף חיפושים.

לשוק יש פוטנציאל רב עוד יותר, אך החסם המרכזי הוא חוסר היכולת של הקונה לבדוק במעמד הרכישה את מצבו של המכשיר, לכן אפליקציית  TestM הינה  כלי צרכני חיוני שיאפשר למי שרוכש סמארטפון לקבל "דוח בריאות" של המוצר שהוא רוכש.  אנו מאמינים שכמו בתחום הרכב, בו מרבית הרוכשים עושים בדיקה לפני רכישה, צרכן לא ירכוש סמארטפון משומש ללא בדיקת TestM, בעיקר כאשר מדובר בבדיקה חינמית שמתבצעת על ידי המוכר ומוצגת כבר במודעה. לקונה יש את האפשרות בצורה קלה ומהירה לבחון את הדוח המפורט ולדעת באיזה מצב נמצא המכשיר שברצונו לרכוש".

בנוסף, אפליקציית TestM  יכולה לשמש ככלי לבדיקה במעבדות הסלולר, שכן היא מספקת דוח על מצב הנייד בפחות 5 דקות. כלי זה יכול להוות אסמכתא שתוצג ללקוח שהנייד תוקן ובכך למנוע תלונות עתידיות. גם מהפן של הצרכן, הוא יכול להנפיק דוח מאפליקציית TestM לפני הכניסה למעבדה ואחריה, כך שידע מה לתקן והאם תוקן.

אתר יד2 מביא את הבשורה למשתמשיו: האפליקציה, תאפשר מחד לרוכשי סמארטפונים יד שניה לדרוש מהמוכר בדיקה מפורטת של TestM לפני קניה, על מנת לוודא את תקינות המכשיר. מצד שני, האפליקציה תאפשר למוכרים לשקף את תקינות המכשיר באמצעות Test-m כבר בפרסום המודעה. 

על מנת לסייע בתהליך אתר יד2 מאפשר להזין דו"ח הבריאות כבר בעת הזנת המודעה למכירת המכשיר הסלולרי. מומלץ לעשות שימוש באפליקציה גם עבור בדיקת תקינות שגרתית.

טבלה המשווה מחירי מכשיר סמארטפון חדש מול סמארטפון יד שנייה:

יד2

איך האפליקציה עובדת?

על מנת להפעיל את האפליקציה, יש להוריד אותה מ- Google Play or App Store, ללחוץ על Full Test ולפעול על פי ההוראות. בסיום הבדיקה ניתן לשמור את הדו"ח כתמונה ולשתף את הדו"ח עם הקונים הפוטנציאליים או להזין את מספר הדו"ח בתוך מסך עריכת פרטי המודעה ביד2.

האפליקציה בודקת את תקינות הרכיבים הבאים:

 1. מסך מגע
 2. 3D touch (לאייפון בלבד)
 3. רמקול
 4. Earpiece/ אוזניה
 5. Microphone/ מיקרופון
 6. Headphones/  אוזניות שמע
 7. Gyroscope/ מייצב
 8. Compass/ מצפן
 9. wifi
 10. Bluetooth
 11. Cellular
 12. GPS
 13. Proximity/ חיישן קרבה
 14. light sensor /חיישן אור
 15. charger/ מטען
 16. Vibration /חיישן רטט
 17. Buttones / לחצנים
 18. Touch ID /חיישן זיהוי טביעות אצבע
 19. front camera/ מצלמה קדמית
 20. back camera / מצלמה אחורית
 21. Telephoto Camera/מצלמה זום
 22. Led flash/ תאורת לד

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]