41 ילדים וילדות, תושבי מעלות קיבלו מחשב בטקס סיום פרויקט "מחשב לכל ילד" - 0404
+
41 ילדים וילדות, תושבי מעלות קיבלו מחשב בטקס סיום פרויקט "מחשב לכל ילד" דוברות והסברה עיריית מעלות

41 ילדים וילדות, תושבי מעלות קיבלו מחשב בטקס סיום פרויקט "מחשב לכל ילד"

41 ילדים וילדות, תושבי העיר מעלות, זכו לקבל מחשב בטקס סיום פרויקט "מחשב לכל ילד", שנערך בעיר. באירוע המרגש השתתפו סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז, העומד בראש הפרויקט מטעם הממשלה, ראש העיר שלמה בוחבוט, ראש מינהל חינוך אורנה טל, רכזת הפרויקט גפנית אלפסי, מנהל סניף מרכנתיל מעלות תרשיחא זכי רואן וכן מנכ"לית "מחשב לכל ילד" אורלי תמיר.

"אני שמח ונרגש להיות כאן", פתח סגן השר מזוז את האירוע, "בכל אחד ואחת מהילדים שלנו טמון פוטנציאל אדיר שאני תקווה שבזכות הפרויקט יגיע לידי מימוש. אני גאה להוציא לפועל את החזון שלנו לעתיד טוב יותר לילדינו. כילד, גם אני חוויתי קשיים לא פשוטים ואני מודע לאתגרים שאתם מתמודדים איתם. עם המוטיבציה שלכם והרוח הגבית, אתם צועדים אל עתיד מבטיח".

ראש עיריית מעלות, שלמה בוחבוט: "אני מברך על הזכות לסייע לילדים הנפלאים הללו. זהו פרויקט חינוכי חשוב מאד ואני בטוח שבזכות המחשב העולם החינוכי של הילדים יורחב והוא יסייע בידם לרכוש ידע ומידע. יש לנו בעיר מערכת חינוך נפלאה והתלמידים מגיעים להישגים מרשימים. אנחנו דואגים לכל פרט במערכת ולכל ילד נמצאת המסגרת המתאימה לו- בחינוך הפורמלי, הבלתי פורמלי, חינוך מיוחד, קידום נוער ואף חינוך מקצועי. גם לילדים המגיעים ממשפחות מעוטות יכולת ניתנת עזרה ומוענק סל חינוך מסובסד. אני מודה לסגן השר מזוז ולכל העוסקים במלאכה ומאחל לילדים הנאה מרובה מהשימוש במחשב".

"יש לי את הזכות הגדולה להיות חלק מהפרויקט היפה הזה", סיכמה המנכ"לית תמיר, "ולכם הילדים אני אומרת – תהנו מהמחשבים, תלמדו, תשחקו, תקראו ותגלשו. יש לכם את המחשבים הכי טובים שיש".

פרויקט "מחשב לכל ילד" הוקם בשנת 1996 על ידי אנשי עסקים מובילים בארץ וקיבל את חסותה של ממשלת ישראל. במסגרת הפרויקט מוענקות מדי שנה אלפי ערכות מחשב לילדים שאין יד משפחתם משגת לרכושם, הכוללות מחשב חדש וחדיש, הדרכה בת 45 שעות, תוכנות ולומדות, חיבור לאינטרנט, מוקד טלפוני לסיוע טכני ואחריות בבית המשפחה למשך שלוש שנים. עד כה הוענקו במסגרת הפרויקט כ-75 אלף ערכות מחשב המשמשות כ-450 אלף ילדים מכל רחבי הארץ ומכל מגזרי האוכלוסייה.