סגן שר הביטחון לשר אריאל: ״בוא ונשב עם בנט ונקדם את עניין האיחוד״ - 0404
+
סגן שר הביטחון לשר אריאל: ״בוא ונשב עם בנט ונקדם את עניין האיחוד״ דוברות השר

סגן שר הביטחון לשר אריאל: ״בוא ונשב עם בנט ונקדם את עניין האיחוד״

ניסיונות לאיחוד כוחות ומניעת פילוג בין מפלגת הבית היהודי לאיחוד הלאומי. הצדדים מעוניינים להפגש מיידית ולהגיע לסיכום בסוגיות שבמחלוקת, כדי לשדר אחדות וכוח אחד לקראת הבחירות הבאות.

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, בכנס האיחוד הלאומי: ״בשבועות האחרונים, התחדשו ויתחדשו המגעים בין מפלגת הבית היהודי לבין מפלגת תקומה, על בסיס המתווה אותו הצעתי בעבר. אני חייב לציין שאני באופן אישי מרגיש מוזר לומר את המילים "מגעים בין המפלגות", שכן באמת אין הבדל בין המפלגות. לכן אנחנו חייבים להתאחד פעם אחת ולתמיד. השקפת עולמנו היא הראויה והנכונה להנהיג את עם ישראל.

כדי להצליח בכך – הבסיס חייב להיות יציב ואיתן, לכן רוב הציבור רוצה ומייחל לאחדות המחנה. אני קורא מכאן לידידי הטוב השר אורי אריאל – בוא ונשב עם השר נפתלי בנט, שלושתנו, ונקדם את עניין האיחוד, ויחד נמשיך לפעול למען עם ישראל, תורתו וארצו״.

השר אריאל השיב מיידית להצעה ואמר כי מבחינתו אפשר להפגש ברגע זה.

סגן שר הביטחון הוסיף ואמר: ״בחודש תשרי האחרון, קיימנו במפלגת הבית היהודי ועידה רעיונית..השאלות המורכבות עוסקות באיזון בין הבסיס הערכי הרחב והשורשי של הציונות הדתית, ובין הצורך להיפתח ולהתחבר לציבור מסורתי גדול, המחובר למורשת ישראל ויחד איתנו צריך להוביל  את המדינה.

העיסוק בשאלות אלו בועידה הרעיונית של הבית היהודי, בא מתוך הבנה כי *בפנינו הזדמנות גדולה ומחויבות, להמשיך ולחזק את הבסיס הערכי המשותף, המכיל את כלל הציונות הדתית, ובמקביל ליצור שפה שתדבר אל כלל הציבור. אלו אינם דברים שבאים אחד על חשבון השני. הרחבת השורות, לא באה במקום ערכים אלא על בסיסם.

כפי שאתם יודעים, בקדנציה הנוכחית, בשל אילוצים קואליציוניים, נפרדנו מתיק הדתות לטובת מפלגת ש"ס. עם זאת, ודאי שנושא שירותי הדת ויחסי דת ומדינה, מהווים חלק מליבת העיסוק היומיומי, הן של המפלגה באופן כללי והן שלי באופן אישי. דוגמא לכך אפשר לראות בנושא מינוי רבני הערים ורבני ההתיישבות, בו חוללתי מהפכה וקידמתי במרץ בקדנציה הקודמת, ושעדיין מעסיק אותי גם בקדנציה הזו. אין ולא היה שום מקרה בו קיבלתי הנחיה מהרבנים, שלא קוימה על ידי הסיעה.

בהנחיית ראש המפלגה, השר נפתלי בנט, אני נפגש פעם בחודש עם פורום 'זקני' רבני הציונות הדתית, בראשות הרב דרוקמן שליט"א. במהלך הפגישה החודשית אני מביא את דבר הסיעה וחברי הכנסת לרבנים, מעדכן אותם בנעשה בעניינים העומדים על סדר היום, ומצד שני אני מתייעץ עם הרבנים ומביא את דבריהם ועמדותיהם לסיעה. אין ולא היה שום מקרה בו קיבלתי הנחיה מהרבנים, שלא קוימה על ידי הסיעה. אין לכך אח ורע בשום תקופה אחרת של מפלגת המפד"ל על גילגוליה השונים״.

הרב בן דהן סיכם: ״אני עמל בשבועות האחרונים על הקמת פורום רבנים מקומיים – ראשי ישיבות, רבני ערים ומנהיגים רוחניים, אותו אני מתכנן לכנס אחת לחודש, כדי לדון בנושאי דת ומדינה, ולהקשיב לרחשי הציבור ולמנהיגים המקומיים בנושאים אלו״.