הבסיס בשיפוצים ולוחמי גבעתי סובלים. דובר צה״ל: ״השיפוצים יסתיימו בשבועות הקרובים״ - 0404
+
הבסיס בשיפוצים ולוחמי גבעתי סובלים. דובר צה״ל: ״השיפוצים יסתיימו בשבועות הקרובים״

הבסיס בשיפוצים ולוחמי גבעתי סובלים. דובר צה״ל: ״השיפוצים יסתיימו בשבועות הקרובים״

לוחמינו מגדוד רותם בחטיבת גבעתי מתלוננים על תנאי המחייה בבסיס צנובר ברמת הגולן. הלוחמים מבהירים, כי אינם מתלוניים כלל על הקשיים וכי הם גאים בשירות, אך תנאים מינימליים והכרחיים אינם קיימים בבסיס.

אחיו של אחד מלוחמי גדוד רותם, סיפר לחדשות 0404: ״פלוגה שלמה נמצאת באוהל אחד גדול, אין מקלחות ואין מטבח. החיילים מקבלים סנדוויצ׳ים שאינם אכילים לארוחות בוקר, צהריים וערב. אין אפילו חימום באוהל והחיילים רועדים מקור בלילות. בתור לוחם בחטיבת גבעתי בעברי, אני מתבייש שאלו התנאים הקיימים. מגיע ללוחמינו הרבה מעבר לזלזול הזה״. 

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404: ״בימים אלה נערכים שיפוצים בבסיס האימונים ״צנובר״ על מנת לשפר את תנאי הלוחמים השוהים בבסיס. לוחמי הגדוד ישנים בחדרים פרט לפלוגה אחת שלוחמיה ישנים בשני אוהלים גדולים המותאמים למספר החיילים בהם. באשר לאספקת המזון לחיילים, היא נעשית באמצעות קייטרינג וכריכים המחולקים במהלך היום. כמו כן, נדגיש כי ישנן מקלחות זמינות לחיילים בקרבת האוהל וסופק לכולם גנרטור ומיזוג לצורך חימום האוהל.

המחנה שופץ בהתאם לתפיסת האימונים החדשה (17:17) והשלמת בניית המטבח והכבישים תסתיים בשבועות הקרובים. כמו כן, בוצעה הריסה של המחנה ובנייה מחדש על פי תפיסה ותכנון בראייה פלוגתית. הבסיס כולל ציוד מלא וחדש – מיטות, מזרונים, ארוניות, ציוד משרדי חדש, מיזוג בכלל החדרים ומיכון מטבחים חדש״. (בתמונה: הלוחמים בבסיס צנובר).