אורי אריאל: "אנחנו נדאג לכך שפעילות המסחר תפעל כסדרה אבל לא בשבת" - 0404
+

אורי אריאל: "אנחנו נדאג לכך שפעילות המסחר תפעל כסדרה אבל לא בשבת"

בימים בהם נושאי דת ומדינה מחוללים סערות ולא יורדים מסדר היום, מפלגת האיחוד הלאומי משיקה את תכנית דת ומדינה. על נושאי דת ומדינה השונים, נשמעים לא מעט קולות קיצוניים ושוליים שמטרתם החלשת היהדות הממלכתית ופגיעה באחדותנו כעם. הקולות האלו מגבירים את קולם בנושאים כמו הרבנות הראשית, הכותל, שבת, שירות צבאי, שירות לאומי-אזרחי,הכשרות, יהדות התפוצות, ודיני משפחה

היום (שלישי), במלון קראון פלזה בירושלים, תתקיים השקת תכנית דת ומדינה- 'ישראל יהודית' – של מפלגת האיחוד הלאומי. מצע המפלגה העוסק בסוגיות הליבה של מדינת ישראל, נידון, נלמד ונוסח לאחר התייעצות ארוכה עם רבנים, ראשי ישיבות ואנשי מעשה והוא משקף את עמדת הציונות הדתית והציבור המסורתי בעם ישראל.

בכנס יתקיימו פאנלים ודיונים בהם ישתתפו רבנים, אישי ציבור, אנשי המפלגה יו"ר האיחוד הלאומי- שר החקלאות אורי אריאל, ח"כ בצלאל סמוטריץ', מזכ"ל המפלגה אופיר סופר, פעילים ואחרים על צביונה היהודי של מדינת ישראל.

יו"ר האיחוד הלאומי-שר החקלאות אורי אריאל אמר: "קיבלנו את השבת, העם היהודי קידש את השבת. ככה זה היה תמיד. אז למה לשנות? אנחנו באיחוד הלאומי נדאג לכך, שפעילות המסחר תפעל כסדרה אבל לא בשבת. רוב הציבור מאמין בשמירת על הצביון היהודי של המדינה. האיחוד הלאומי ישמור על ישראל יהודית".