מילה של מוהל - 0404
+
מילה של מוהל

מילה של מוהל

היהדות כרוכה בקיום מצוות שונות אשר חלקן הפכו לנכס צאן ברזל וכל אזרח ברחבי המדינה נוהג על פיהם. אחת המצוות הידועות ביותר שאין לגביה מחלוקת היא קיום ברית המילה בתינוק בן שמונה ימים. את הברית מבצע אדם אשר עבר הכשרה והוא מוסמך לבצע את הפעולה. היות שמדובר בהליך רפואי מסורתי אז ישנם גורמים שונים אשר מעורבים בתהליך, אך בראש ובראשונה יש לדאוג לביטחונו של התינוק. בכל יום נולדים מאות תינוקות בישראל ועובדה זו מסייעת לנו להבין שלא חסרה עבודה בתחום.

לא כל מוהל הוא גם רופא. מוהל יכול תהיות גם אדם שלמד את כל מה שהוא יודע מצפייה ותפקוד בתור עוזר למוהל בכיר. אדם כזה אמנם רשאי לעסוק בתחום, אך הוא מוגבל באפשרויות שלו וישנן פעולות שהוא לא רשאי לבצע במהלך ברית המילה. המסורת היא חזקה מהכול ורבים מבצעים את הברית אצל מוהל מסורתי, ברב המקרים לא מתרחשת כל תקלה והאירוע עובר בשלום. למעשה הניסיון הוא כלי מאוד חשוב בקרב המוהלים ולאחר אלפי בריתות הם כבר יודעים לעשות את העבודה.

ניתוח ברית

הורים רבים מעדיפים לפנות מנתח שיבצע את ברית המילה בבנם. מוהל רופא הוא כבר סיפור אחר ויש לו אמצעים שונים אשר עשויים להפחית את הסבל שחווה התינוק במהלך הברית. בניגוד למוהל שאינו רופא יכול הרופא להשתמש בחומר מאלחש, להזריק הרדמה מקומית ועוד דברים. משרד הבריאות מחזיק ברשימת המוהלים אשר הוכשרו לנושא ובתי החולים מכירים בהם, בניגוד למוהל המסורתי שלא יכול עבוד באף בית חולים.

על מנת להגיע אל מוהל מומלץ ניתן להתייעץ עם קרובי משפחה האו חברים אשר מבינים בתחום זה. מאידך אפשר גם להיעזר ברשת האינטרנט, גם שם ניתן למצוא חומר על הנושא. לרב ההמלצות הן שקובעות ורבים פונים אל אותו המוהל שימול את כל ילדיהם. ישנה חשיבות רבה לצד המסורתי וגם לצד הרפואי ולכן כדאי לבחור במוהל אשר יש לו את הניסיון הדרוש וכמובן את המיומנות הנחוצה.

מוהל בר סמכא

ברית מילה ניתן לקיים גם בשבת, זאת במידה שהברית נופלת על יום זה. ניתן להשתתף בברית אך כמובן שלא לחלל שבת בדרך אליה. מוהל מוסמך הוא כזה שיש לו גושפנקא של משרד הבריאות ויכול לבצע את כל ההליך הרפואי. רבים  מאמינים שרק מוהל מסורתי יביא את מנת הקדושה המספקת לאירוע הברית. אך לא לוקחים בחשבון סיבוכים שונים שעלולים להיגרם.

אין זה אומר שכל ברית גולה להסתיים בסיבוך אך כדאי להיות ערניים ולוודא שהמוהל שהזמנתם הוא אכן איש מקצוע שיודע את העבודה. יצחק חזקיהו הוא מוהל מוסמך בעל ניסיון רב בתחום.  בין השאר הוא מבצע בריתות בבתי כנסת, בבית הפרטי או בכל מקום אחר. מומלץ לפנות ולקבל מידע נוסף בנושא.

התוכן נכתב על ידי קופירייטרית מקצועית מחברת אוצר מילים, המומחים בכתיבת תוכן שיווקי לעסקים.