תור התורה - 0404
+
תור התורה

תור התורה

אחד המאפיינים העיקריים של כל בית כנסת הוא ספר התורה אשר ממוקם בארון הקודש במרכז המתחם. ספר זה הוא אחד הדברים החשובים ביותר ומהווה את קרן האור של המתפללים אשר פוקדים את בית הכנסת. הכנסת הספר היא אירוע משמח במיוחד שרבים לוקחים בו חלק בריקודים ושימחה. במקרים רבים הופך האירוע לגדול מאוד ונמשך שעות רבות לאחך שהספר כבר הוצב בבית הכנסת.

כמו כל אירוע שאנו רוצים לציין, גם הכנסת ספר תורה הוא אירוע מיוחד. היות שמדובר בחפץ יקר וקדוש יש לייחס לכך חשיבות גדולה ולדאוג שהטכס יתנהל בזהירות ותוך שמירה על כבודו של ספר התורה. דווקא אירועים כאלו שהם נדירים למדי יש להתייחס אליהם בשיא הרצינות ולהשתדל להפיק אירוע גדול ומכובד שייזכר למשך זמן רב.

לכבודה של תורה

אש ליוותה אותנו עוד מימי קדם והייתה חלק בלתי נפרד מטקסים שונים שנערכו במהלך ההיסטוריה. את הספר החדש אפשר ללוות על ידי לפידים בוערים אשר מזכירים את הלפידים שבערו במעמד הר סיני. הלפידים הם חפץ מאיר דרך והאש הבוערת תעניק לאירוע נופך מסורתי וחזק. הכנסת לפידים לתהלוכה תעצים את ההתרגשות ותרגש את כל הנוכחים.

את התורה נוכל לכבד גם באמצעים נוספים ואפילו חדישים. לדוגמא ניתן לשאת את הספר על גבי רכב בולט ומפואר שאף אחד לא יוכל לפספס. רכב להכנסת ספר תורה הוא המצאה חדשנית שמשלבת עבר והווה. ניתן ללוות את הרכב על ידי שופרות וכלי  נגינה נוספים ולהפוך את האירוע למשמעותי ומרהיב. כל מי שנטל חלק באירוע כזה יודע כמה הוא חשוב ולא ניתן להתעלם ממנו.

בובה של אירוע

שילוב של גימיקים הוא לא בושה וניתן לעשות זאת בקלות. בובת אדמור מרקדת היא אחד הגימיקים המשמחים ביותר והיא מושכת אליה אנשים רבים ובעיקר ילדים שנהנים לראות את הבובה הענקית. מדובר בבובה בגובה ארבעה מטרים והיא מקפצת על פי המוזיקה. יתרון נוסף של הבובה בטכס הוא שהיא מספקת גם ערך מוסף לכל הילדים אשר מגיעים לקחת חלק בטכס הכנסת ספר התורה.  את הבובה אפשר לשלב גם בטכסים אחרים ולהפיח שמחה בכל אירוע.

מתופפים, שופרות ודברים נוספים יהוו תוספת משמעותית לשמחה ויעירו את כל הסביבה להגיע ולקחת חלק בחגיגה. ניתן כמובן גם לצלם את האירוע ולהפיק ממנו דיסקים ולחלק למי שמעוניין. לאחר שהספר כבר ממוקם בבית הכנסת יש להודות לאדם אשר תרם אותו. אפשר לעשות זאת דרך התכנסות בבית התורם או במקום מוסכם אחר ולערוך שם מסיבה ולהודות לו. שמש תהלוכות עוסקים בהפקת אירועים שונים ביניהם הכנסת ספר תורה לבית הכנסת, תהלוכות שונות ושילוב של גימיקים מעניינים שיפיחו הרבה עניין וחיים בכל אירוע. מומלץ לפנות ולקבל מידי נוסף בנושא זה. החברה תשמח לעמוד לשירותכם.

עזרו בכתיבת הכתבה: צוות המומחים של הסטודיו לעיצוב גרפי – ג'וליני