זוכה פרס ישראל בהייטק: גיל שויד מייסד צ'קפוינט. "דמות ראויה לחיקוי בישראל ובעולם" - 0404
+
זוכה פרס ישראל בהייטק: גיל שויד מייסד צ'קפוינט. "דמות ראויה לחיקוי בישראל ובעולם" יח''צ

זוכה פרס ישראל בהייטק: גיל שויד מייסד צ'קפוינט. "דמות ראויה לחיקוי בישראל ובעולם"

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע היום (ראשון) על זכייתו של חתן פרס ישראל מפעל חיים בתחום טכנולוגיה וחדשנות יישומית – גיל שויד, וברך אותו על זכייתו. ועדת הפרס התכנסה בראשותו של יו"ר הוועדה, שלמה דוברת, כשלצדו החברים – מר רן מידן ומר אילון תירוש.

בנימוקיה ציינה הועדה: "גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט, נחשב לאדם פורץ דרך והשראה, דוגמא ומופת ליכולת להצמיח טכנולוגיות חדשניות וחברה רב לאומית מצליחה ומשגשגת הפועלת עד היום ממדינת ישראל.

תרומתו של שויד למדינת ישראל משמעותית בפיתוחה של תעשיית ההיי טק כבר קרוב ל – 25 שנה, תעשיות היי טק מובילות עולמות בתחום אבטחת המידע והסייבר, יצירת אלפי מקומות עבודה וייצוג מצוינות וההון האנושי של ישראל בעולם.

גיל שויד עוסק בפעילות ציבורית משמעותית ונרחבת בסיוע לקידום מנהיגות ומצוינות בקרב בני נוער מוכשרים, בדגש עם הפריפריה החברתית ותרומה לטיפוח של דור העתיד בישראל. ההשפעות של גיל שויד על החברה הישראלית ועל הטכנולוגיה העולמית היא עצומה, הוא הפך להיות דמות ראויה לחיקוי בישראל ובעולם כולו".

נשיא המדינה ברך את גיל שויד ואמר: "כשגיל שוויד השתחרר מצה"ל הוא לא חלם על אקזיט – וגם היום, שנים אחרי, אקזיט עדיין לא בתכנון. שויד, יחד עם חבריו שלמה קרמר ומריוס נכט, הקים את צ'קפוינט, ספינת הדגל של ההייטק הישראלי, חברה שבחדשנותה ובמובילותה מייצגת אותנו בגאווה בכל מקום בעולם, ונותרת בידיים ישראליות. גיל יקירי, אין ראוי ממך להיות חתן פרס ישראל הראשון לתחום ההייטק. ברכות מירושלים!"