נלחמים בסירוב - 0404
+
נלחמים בסירוב

נלחמים בסירוב

כולנו יודעים שהחיים מזמנים לנו הפתעות, חלקן טובות וחלקן פחות טובות. אנשים רבים בישראל נאלצים להתמודד עם הסוג השני, בעודם מפסיקים לתפקד עקב תאונה, מחלה או זקנה. בעקבות זאת הם פונים לביטוח לאומי או לחברות הביטוח כדי לקבל קצבת סיעוד. למרבה הצער, לא מעטים מהם נתקלים בסירוב בעת הבקשות לקבלת סיוע כלכלי, ונאלצים להתמודד עם עול ההוצאות בכוחות עצמם. לשם כך, מגיע לעזרתם עורך דין העוסק בתחום הביטוח הסיעודי, ומסייע להשיג את הפיצויים הדרושים.

להבחין בין סוגי התביעות

תביעה לגמלת סיעוד מתחלקת לשני סוגים עיקריים. הסוג הראשון הוא תביעה מביטוח לאומי. תביעה זו מעוגנת בחוק משנת 1995 ואותה יכולים לדרוש עובדים בהתקרבם לגיל הפרישה. על פי רוב, מדובר בקשישים אשר גרים בגפם וזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יום יומיות. הסוג השני הוא תביעות ביטוח כנגד חברת הביטוח של המבוטח. במקרים אלה, על המבוטח להוכיח שהוא אינו מסוגל לבצע פעולות שונות במטרה לקבל את הכסף המגיע לו.

איך מגישים תביעה לביטוח הלאומי

כדי להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי, יש צורך להגיש טופס אשר נקרא "תביעה לגמלת סיעוד". ניתן לקבל את הטופס הזה מהמוסד לביטוח הלאומי או להוריד אותו מהאינטרנט ולחסוך את הטרחה שביציאה מן הבית. הטופס צריך לכלול פרטים אישיים, ואליו יש לצרף מסמכים כמו אישור מהרופא המטפל (רופא משפחה או גריאטריה), אישורים על הכנסות בני הזוג בחודשים האחרונים. בשלב השני, הבקשה עוברת את אישורו של הפקיד. אם היא נדחית, המבוטח מקבל הודעה רשמית בדואר.

למי מגיעה גמלת סיעוד בכסף

קצבה דוגמת גמלת סיעוד בכסף משולמת על פי רוב לאדם אשר צריך להעסיק מטפל צמוד לצורך השגחה של 24/7. בנוסף לכסף, יוכל המטופל לקבל שירותים נוספים אשר כלולים בסל כמו שירותי כביסה או מוצרי ספיגה. סכום הכסף שמקבל המטופל נקבעת בהתאם למצבו הכללי. כך, מטופל אשר זקוק לעזרה רבה מהסובבים אותו יכול לקבל גמלת סיעוד בשווי של כ-1,900 שקלים, בעוד מטופל אשר תלוי באחרים לחלוטין, יקבל כ-3,000 שקלים.

מהו מצב סיעודי

חוק סיעוד בישראל קובע כי אדם במצב סיעודי הוא מטופל אשר אינו יכול לבצע אחת או יותר מבין הפעולות הבאות באופן עצמאי: להתרחץ, לשתות, לאכול, להתנייד, לקום או לשלוט על הצרכים. אי יכולות אלה עשויות למנוע מסיבות שונות כמו תאונת דרכים, מחלה או כל סיבה אחרת. הכסף שמקבל המבוטח נועד לסייע לו בחיי היום יום, במטרה להשתתף בהוצאות על תרופות, נסיעות למוסדות רפואיים ועוד.

נלחמים עד הסוף

מטופלים רבים ברחבי הארץ מקבלים סירובים מחברות הביטוח או הביטוח הלאומי ללא הצדקה ממשית. משום כך, רשאים המטופלים (או יקיריהם) לשכור את שירותיו של עורך דין ביטוח סיעודי מקצועי שיוכל להגיש כתב תביעה ולהשיג את הפיצויים הנחוצים. עו"ד גלעד רמתי מייצג מבוטחים במשך שנים רבות ואף מדריך בהתנדבות את בני הגיל השלישי לגבי התנהלות נכונה עם חברות הביטוח.

כתיבת התוכן והפקת הכתבה בוצע בעזרת חברת אוצר מילים המספקת שירותי כתיבת מאמרים לקידום אתרים בגוגל