נוהגים שלא כחוק - 0404
+
נוהגים שלא כחוק

נוהגים שלא כחוק

רובנו משתדלים לציית לחוקי התנועה בעודנו נוהגים מהבית לעבודה או אל מסיבה שוקקת חיים. אנו מחזיקים את ההגה בשתי הידיים, מסתכלים ימינה ושמאלה, מקפידים על נתינת זכות קדימה ומשתלים שלא לנסוע מעל למהירות המותרת. אבל לצדנו נוהגים עוד אנשים רבים ועבירות תנועה הן בלתי נמנעות כמעט. לעתים אנו מאיצים מעבר למותר מכיוון שאנו פוחדים לאחר לפגישה, ובמקרים מסוימים אנחנו עלולים להיכנס לרכב לאחר ששתינו יותר מדיי אלכוהול. על פי חוקי מרפי, דווקא אז עלול לעצור אותנו שוטר ואנו נקבל בתמורה זימון לבית המשפט.

שותים ועדיין נוהגים

נהיגה בשכרות נחשבת לאחת העבירות החמורות יותר שניתן לבצע על הכביש. כך, אדם שנמצא בגופו 290 מיקרוגרם אלכוהול ומעלה צפוי לעונשים כמו קנס גבוה, מאסר או שלילת רישיון לתקופה של שנתיים לפחות. אך גם אם נתפסתם על חם כאשר נהגתם בשכרות לאחר בילוי עם חברים, דעו כי יש לכם את הזכות להתקשר לעורך דין תחבורה מיומן ומקצועי כדי להתייעץ. כך שגם אם לא ניתן יהיה להסיר מכם את האשם לגמרי, הרי שאפשר לפחות להפחית בחומרת העונש.

איך בודקים אם אני שיכור

בידי המשטרה מצויות דרכים שונות לבדיקת שכרות. אחת הבדיקות הנפוצות והמוכרות יותר לנהגים היא בדיקת ינשוף. הינשוף הוא מכשיר אלקטרוני קטן שלתוכו נושף הנהג. הינשוף קולט את האוויר ובהתאם לכך גם מודד את רמת האלכוהול בגוף. גם אם המכשיר מראה תוצאה חיובית, לעתים יכול עורך דין תעבורה תל אביב להוכיח כי הבדיקה לא בוצעה כראוי וכי השוטר לא כייל את הינשוף לפי ההוראות. בדיקה נוספת היא בדיקת התנהגות. השוטר בודק מאפיינים פיזיים של הנהג: האם היציבה שלו זקופה? האם נודף ממנו ריח של אלכוהול? האם הוא מסוגל להבין ולהפנים את ההוראות המוסברות לו? בדיקה זו נחשבת לא אחת לבלתי מדויקת, שכן היא מושתתת על נקודת המבט האישית של השוטר.

מהי נהיגה ללא טסט?

נהיגה ללא טסט מתחלקת לשני מצבים. המצב הראשון הוא נהג שאין ברשותו רישיון לרכב והוא נתפס נוהג ללא רישיון זה. המצב השני הוא של נהג הנוהג ברכב שאינו רשום בהתאם לקביעה של משרד התחבורה. העונש בעבור עבירה זו משתנה בהתאם לחומרת העבירה. אם למשל, הנהג נתפס כאשר הוא נוהג ללא רישיון בתקופה הפחותה מ-6 חודשים, הוא יקבל קנס בשווי של 250 שקלים. מנגד, אם מדובר בתקופה שמעל 6 חודשים, צפוי הנהג לזימון מבית המפשט לתעבורה.

יוצאים מהבוץ עם משרד עורך דין טוב

מחפשים עורך דין תעבורה? משרד עורכי הדין דוידוב-בנימיני מנוהל על ידי שני עורכי דין מומחים ומנוסים – אדיר בנימיני וישראל דוידוב – והוא מציעה מגוון רחב של שירותים בתחום דיני תעבורה. אז אם קיבלתם זימון מביט המשפט ואינכם יודעים מה לעשות, זה הזמן לפנות למבינים בתחום.

כתיבת התוכן ופרסום הכתבה נעשה ע"י אוצר מילים המספקת שירותי כתיבת מאמרים לקידום אתרים בגוגל.