פריחה ישראלית: 91% מרוצים מהמגורים בשומרון - 0404
+
פריחה ישראלית: 91% מרוצים מהמגורים בשומרון אייל מס

פריחה ישראלית: 91% מרוצים מהמגורים בשומרון

כייף לגור בשומרון: מבדיקה מקיפה שערכה מועצה אזורית שומרון עולה כי 91% מתושבי השומרון מביעים שביעות רצון מהמגורים בשומרון וזאת על אף המתיחות הבטחונית. הבדיקה כללה תחומים רבים במדד שביעות הרצון של התושבים.

מועצה אזורית שומרון מובילה מאבקים מדיניים רבים, בין השאר אוהל המחאה שהביא את הכבישים העוקפים ביו"ש, אוהל המחאה שהוקם אחרי רצח בני משפחת הנקין שהביא את אישורי הבנייה לאיתמר, רחלים וישובים נוספים בכל יו"ש. 79% מבעלי הדעה במועצה מביעים שביעות רצון ממדיניות זו.

מהבדיקה עולה גם כי בנוסף לנושא המדיני, נושא הכבישים והבנייה, גם בנושא המוניציפאלי ישנה שביעות רצון גבוהה מאוד. התושבים מעידים כי חל שיפור גדול מאוד בשירות המועצה בשנתיים האחרונות. 70% מרוצים משיפור השירות בשנתיים האחרונות. 88% מרוצים או מרוצים מאוד מראש המועצה יוסי דגן וסבורים שהוא מוביל את השומרון לכיוון הנכון ומחזקים את המדיניות שלו בנושא ההסברה, קליטת העלייה והמאבקים בנושאים מדיניים ובנושאי תשתיות.

אחד התחומים שהוזכר במשאל הינו קליטת עולים חדשים ועידוד עלייה באופן יזום ע״י המועצה האזורית שומרון. רוב מוחלט של הנשאלים (89%) סבור שהמועצה צריכה להמשיך במגמה זו ולהשקיע בקליטת עולים חדשים. המועצה האזורית שומרון עוסקת בשנים האחרונות בעידוד עלייה מצרפת לשומרון ומובילה בהצלחה קליטה קהילתית של עולים מצרפת. בניגוד לעולים למקומות אחרים בארץ, אף אחד מהעולים לא חזר להתגורר בצרפת לאחר העלייה.

מועצת שומרון משקיעה מאמצים רבים בנושא ההסברה וסיורי עומק לפוליטיקאים ומובילי דעת קהל. בתחום זה, הרוב המוחלט מתושבי מועצת שומרון (88%) סבורים כי על המועצה האזורית להמשיך להשקיע מאמצים בביקורי פוליטיקאים, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת בשומרון ובמאמצי הסברה במטרה להשפיע עליהם ועל דעת הקהל וליצור סביבה תומכת בהתיישבות בשומרון. 

דגן, הביע שביעות רצון מהתוצאות: "תושבי השומרון הם מלח הארץ. גיבורי האומה המוכיחים שוב את כח עמידתם. שמח לשרת ציבור כזה וגאה בתושבים שבזכותם השומרון הופך להיות מרכז הארץ, לא רק ברמה הגיאוגרפית, אלא גם ברמה המוניציפאלית. אני מודה על הזכות לגור בשומרון״.