מכה למפעל רפאל: יישלם עשרות מיליוני ש״ח בכל שנה לעיריית קריית ים - 0404
+
מכה למפעל רפאל: יישלם עשרות מיליוני ש״ח בכל שנה לעיריית קריית ים 0404

מכה למפעל רפאל: יישלם עשרות מיליוני ש״ח בכל שנה לעיריית קריית ים

בהחלטה היסטורית וחסרת תקדים ממליצה הוועדה הגאוגרפית לשיוך מוניציפלי וחלוקת הכנסות, שהקים שר הפנים אריה דרעי, להעביר את כל שטחי מפעל רפאל לאחריות מוניציפלית של עיריית קריית ים.

משמעות ההחלטה היא כי לראשונה בתולדות המפעל הוא יידרש לשלם מסי ארנונה לעיריית קריית ים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

בהחלטה זו מכריעה הועדה במחלוקת שנמשכה שנים בין רפאל לבין עיריית קריית ים ורשויות נוספות בסביבה. המלצה זו תיכנס לתוקף מיד לאחר שתאושר בידי שר הפנים אריה דרעי.

ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור, קיבל את ההמלצה בקורת רוח רבה וציין כי בכך מסתיים עוול שנמשך שנים ואשר בעטיו נמנעה במשך שנים ארוכות התפתחותה של העיר.

מן הראוי לציין כי מאז נכנס לתפקידו מנהל אבן צור מאבק תקיף אל מול הנהלת רפאל בתביעה לתשלום ארנונה אשר תפצה במידה מסוימת על הנזקים הכלכליים האדירים אשר נגרמו לקריית ים בפיתוח בניה מסחר ותעשיה. אבן צור הודה לחברי הוועדה וציין לשבח את ההמלצות האמיצות, ההיסטוריות והצודקות שקיבלה.

מבחינתה של קריית ים, משמעות הכנסה של עשרות מיליוני ש״ח לעיר הענייה, היא שינוי אדיר באפשרויות הפיתוח העירוניות, השקעה בחינוך, באיכות חיים ועוד.