משגעת את תל נוף: החתולה שאוכלת מצלחות החיילים. צה״ל מבטיח: ״הנושא בטיפול״ - 0404
+
משגעת את תל נוף: החתולה שאוכלת מצלחות החיילים. צה״ל מבטיח: ״הנושא בטיפול״ 0404

משגעת את תל נוף: החתולה שאוכלת מצלחות החיילים. צה״ל מבטיח: ״הנושא בטיפול״

מצד אחד אוהבים את בעלי החיים, אך בצד השני הבריאות חשובה הרבה יותר. חיילינו בבסיס תל נוף נאלצים מזה תקופה ארוכה לאכול לצד חתולים המטיילים במטבח וחתולה אמיצה וחביבה במיוחד, האוכלת ישירות מצלחות החיילים.

החתולה עולה על השולחנות, מטיילת בין חיילינו וטועמת באופן חופשי מהצלחות. כל הניסיונות להרחיקה עלו בתוהו והחתולה ממשיכה לפקוד את המטבח וחדר האוכל.

בצה״ל מכירים היטב את הבעיה ובכלל את בעיית הניקיון והזוהמה בחדר האוכל בבסיס תל נוף, שנחשפה לראשונה בחדשות 0404 ובעקבות כך הביאה לסגירתו של המטבח כמה פעמים, עד לסגירתו הסופית. מאז, פועל צה״ל להקים מטבח חדש במקום.

חיילים בבסיס סיפרו לחדשות 0404: ״החתולה תמיד נמצאת בחדר האוכל. היא אוכלת מצלחות של חיילים שנמצאות על השולחן. זה דבר שתמיד חוזר על עצמו. כל יום. מיותר לציין שחדר האוכל שלנו באיכות גרועה מאוד מבחינת תברואה ונסגר כבר כמה פעמים. אין שום טיפול ראוי ושום פעולה לתיקון המפגע״.

בבסיסי צה״ל השונים מתקשים להתמודד עם בעיית החתולים, שכן, בג״ץ החתולים שהוגש אוסר על צה״ל להרחיקם. למרות זאת, גם על פי בג״ץ, הנושא הבריאותי קודם לכל ועל כן חובתו של צה״ל לדאוג לבריאות החיילים.

חיילים בתל נוף ציינו כי החתולה המדוברת כבר נראתה עם עכבר מת בפיה – אותו פה שמלקט את האוכל מהצלחות שלהם.

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404 בתגובה: ״מפקדי הבסיס וגורמי הרפואה פועלים לשיפור התנאים בחדר האוכל. מדובר בבעיה מוכרת הנמצאת בטיפול. בנוסף, לפני כשנה נסגר המטבח בבסיס ומאז האוכל מסופק ע״י חברות קייטרינג עד להקמת מטבח חדש״.

גורם צבאי מסר לחדשות 0404 כי בעקבות פנייתנו החתולה תורחק מיידית באמצעות וטרינר שיובא למקום. (בתמונה: החתולה שהתלבשה על צלחת של חייל).