כתב אישום יוגש נגד שני ערבים מאום אל פחם שהטילו אימה על בתי עסק בצפון - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

כתב אישום יוגש נגד שני ערבים מאום אל פחם שהטילו אימה על בתי עסק בצפון

הבוקר (ה׳) תגיש פרקליטות מחוז צפון כתב אישום חמור ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד שני ערבים, תושבי אום אל פאחם: אחמד מחג'אנה בן 40 המכונה "חמודי חרירי" ודיאב קבהא בן 25.

לאחר שהתקבלה תלונה מבעלים של חנויות בגדים בנצרת לפיה הוא נסחט ע"י גבר המזדהה בשם "חמודי חרירי" ואף בוצע ירי לעבר החנויות שלו בנצרת מאופנוע חולף כאשר אזרחים תמימים נמצאים סמוך אליהן וכל זאת במטרה לגרום לו לשלם חוב, נפתחה החקירה.

הנאשם אחמד נהג להתקשר לקורבן להציג את עצמו בשם "חמודי חררי" ולאיים עליו כי יפגע בו ובקרובים שלו:
"אחלה מתנת חתונה תקבל, מבטיח לך יודעים איפה החתונה שלך צפה הפתעות יא מנייק. לך תבקר את החנויות שלך עוד לא ראית כלום. זאת רק ההתחלה ואביך הוא הבא בתור. בפעם הבאה זה יהיה בגוף שלך".

חקירה סמויה נפתחה וכונתה בשם הקוד "פרשיית החייטים". במסגרתה הסתבר לצוות החוקרים כי הנאשמים הטילו את אימתם על בעלי עסקים שונים ברחבי הצפון באמצעות איומים וביצוע ירי, תוך כדי שהם סוחטים את הקורבנות לשלם להם כספים. החוקרים הצליחו לאתר קורבנות שחששו להתלונן. באחד המקרים החוקרים הגיעו לקורבן בעל מגרש לסחר במכוניות שאלמונים פרצו לו לבית העסק וגנבו ממנו פנקסי שיקים שהגיעו לידי הנאשם אחמד.

אחמד הגיע לביתו של הקורבן והודיע לו כי הוא חייב כספים בשווי של 360,000 ש״ח ואם לא ישלם אותם "יהיה מה שהוא לא בסדר" כל טענותיו של הקורבן כי אינו חייב כסף לאף אחד וכי מדובר בשיקים גנובים לא עזרו ואחמד המשיך לאיים עליו.

בתאריך 13.1.18 נורו יריות לעבר ביתו של הקורבן ואחת מבני המשפחה שהייתה בתוך הבית נחבלה, הקורבן הזמין את המשטרה לביתו ובעוד השוטרים נמצאים בתוך הבית התקשר אחמד לקורבן ואמר לו: "אנחנו יודעים שהמשטרה אצלך בבית ואנחנו רואים את זה. אנחנו נהרוג אותך. יש לך 8 שעות להביא את הכסף ואם לא, נביא לך את הבן שלך בקרטון. תראה דברים שלא ראית בחיים שלך וזה בקטנה מה שעשינו לך".

כתב האישום מכיל חמישה אישומים שונים בגין סחיטה באיומים, סחיטה בכוח, ירי לעבר בית מגורים, הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט.

מהמשטרה נמסר כי: ״משטרת ישראל קוראת לכל אזרח שנפל קורבן לעבירה המלווה בבקשת כופר – לא להיכנע לסחיטה ולהודיע מיד למשטרה. הנסיון המצטבר במגוון עבירות סחיטה באיומים מלמד כי התשלום אינו מבטיח דבר ומעודד, לא אחת, את העבריינים להעמיק את הסחיטה וכן להמשיך ולבצע את זממם כלפי אותו קורבן וקורבנות נוספים. המשטרה תמשיך ותאבק בתופעה בנחישות במטרה להביא לחשיפה, חקירה ומיצוי הדין עם העבריינים״.

בסרטון: קצין אח״מ מרחב עמקים.